Hankook Lastikleri Üç Kategoride Auto Express Yılın Ürünü Ödüllerini Topladı

hankook lastik test odullu lastikler 1 1 Hankook Lastikleri Üç Kategoride Auto Express Yılın Ürünü Ödüllerini Topladı

Premium lastik üreticisi Hankook, 2023’ te “Yaz, Kış ve 4 Mevsim Lastik” olmak üzere üç kategoride “Auto Express Yılın Ürünü Ödülleri”ne layık görüldü. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi başarılı Hankook lastik test sonuçları, uzmanların dikkatinden kaçmadı. İngiltere merkezli AutoExpress dünyanın en çok okunan ve en prestijli otomobil dergileri arasında yer alıyor. Hankook geçtiğimiz yıl ise ünlü Alman “AutoBild” dergisi  tarafından Yılın 4 Mevsim Lastik Üreticisi ödülüne layık görülmüştü.

“2023 Yılın Ürünü Ödülü” alan Hankook Lastikler ise şu şekilde:

  • Yılın En İyi 4 Mevsim Lastiği: Hankook Kinergy 4S 2
  • Yılın En İyi Kış Lastiği: Hankook Winter icept RS 3
  • Yılın En İyi Yaz Lastiği: Hankook Ventus S1 evo 3 SUV

Hankook Kinergy 4S 2 2023’te Neden En İyi 4 Mevsim Lastik Seçildi?

Auto Express tarafından 2023 için “Yılın 4 Mevsim Lastiği” seçilen Hankook Kinergy 4S 2, geçtiğimiz yıllarda da 4 mevsim lastik testi şampiyonlukları ile öne çıkmıştı. Aynı zamanda Hankook, geçtiğimiz yıl AutoBild tarafından “Yılın 4 Mevsim Lastik Üreticisi” seçilmişti.

Hankook Kinergy 4S2, altı ayda bir lastik değiştirmek istemeyen ancak yine de yıl boyunca performans ve güvenlik arayan kalite ve maliyet bilincine sahip sürücülere yönelik sunuluyor. Özellikle ülkemizde de giderek değişken hale gelen hava koşulları ve kentsel kullanım göz önüne alındığında tüketici taleplerine mükemmel bir şekilde karşılık veriyor. Aynı zamanda  Kış Lastiği Uygulaması sırasında denetlenen 3PMSF ve M+S işaretlemelerine de sahip olması da Hankook 4 mevsim lastik desenini araç sahipleri için cazip hâle getiriyor.

Hankook Kinergy 4S 2 Test Başarıları ile Öne Çıkıyor

Hankook Kinergy 4S 2 test sonuçlarında bu yıl mükemmel ıslak zemin performansı öne çıktı. Hankook 4 mevsim lastik, zorlu ıslak zemin testleri kapsamında manevra kabiliyeti alanında da rüştünü ispatladı.  Hem arka hem ön aksta takılı Hankook Kinergy 4S 2 lastikler, manevra ve viraj koşullarında oldukça dengeli ve güvenli performans sergiledi.

Auto Express Dergisi’nin Hankook yorumu: “Hankook Lastikleri, premium lastik markaları içerisinde sağlam bir yer edindi. Hankook Kinergy 4S 2 ‘nin ikinci 4 mevsim lastik testi zaferini kazanması şaşırtıcı bir durum değil. (Auto Express – 17 Mayıs 2023).

Hankook 4 mevsim lastik test başarıları, 2023 ile ya da AutoExpress testleri ile sınırlı kalmıyor. Ürün açıklamalarından Hankook Kinergy 4S 2 test sonuçları ve ürün özellikleri hakkkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

Yılın Yaz Lastiği Hankook Ventus S1 evo 3 SUV Övgü Topladı

Yaz lastiği kategorisinde “Yılın Ürünü” seçilen Hankook Ventus S1 evo 3 SUV “Övgüyle Bahsedilen” derecesiyle ödüllendirildi. SUV araçlara özel geliştirilen Hankook yaz lastiği aynı zamanda ideal ıslak zemin lastiği değerlendirmesine sahip olmuştu. (Auto Express, 20 Temmuz 2022) Hankook SUV lastiği yine hem kuru hem ıslak zemin performansı testlerinde yüksek performans sergiledi. Aynı zamanda hem virajlarda hem de düz çizgide gerçekleştirilen derin su testlerinde suda kızaklama riskine karşı oldukça güvenli olduğunu kanıtladı.

Hankook Ventus S1 evo 3 SUV Özellikleri

Hankook Ventus S1 evo 3 SUV yaz lastiği hem kuru hem ıslak zeminde gelişmiş sportif ve dinamik performansı ile öne çıkıyor. Hankook SUV lastiği, bunu bileşiğindeki yüksek performans sağlayan doğal reçine içeriklerine borçlu. Ödüllü Hankook yaz lastiği aşağıdaki özellikleri ile öne çıkıyor:

  • Yüksek hızlarda hassas direksiyon tepkisi, yüksek manevra kabiliyeti ve sürüş stabilitesi
  • Aşırı ısınmayı azalması ile artan dayanıklılık
  • Aramid kompozit malzemelerin kullanıldığı iki katmanlı karkas:

-Kullanılan özel materyaller ile önemli ölçüde artan yanak ve topuk bölgesi mukavemeti

-Yüksek hızlarda istenmeyen genleşme durumunun %60’a kadar azalması

Yılın En İyi Kış Lastiği: Hankook Winter icept RS 3 Uzmanların Tavsiyesi

2023 Kış Lastiği kategorisinde “Yılın Ürünü” seçilerek ödüllendirilen desen ise Hankook Winter icept RS 3 oldu. “Övgüye Değer” olarak derecelendirilen Hankook kışlık lastik, aynı zamanda Auto Express 2022 Kış Lastiği Testi şampiyonu olmuştu. Üst düzey performans sunduğu testte “Tavsiye Edilen Kış Lastiği” seçilmişti.

Auto Express’in Hankook Winter icept RS 3 Yorumu: “İyi sürüş performansı, hassas ve doğru tepkileri ile çok başarılı bir çıkış.”  (Auto Express, 17 Mayıs 2023).

Hankook Winter icept RS 3 Kış Lastiği Özellikleri

Hankook Winter icept RS 3, selefinin sahip olduğu özellikleri ileri taşıyarak karlı ve buzlu zeminlerde daha fazla güvenlik sunuyor:

  • Yenilenen Ters V sırt tasarımı ve 3D kılcalllar: Karlı ve buzlu zeminlerde %4’e kadar daha kısa fren mesafesi
  • Mikro kenarlar ve güçlendirilmiş sırt bölgesi: Karlı zeminde viraj alırken daha yüksek çekiş gücü ve yol tutuşu
  • Doğal reçine bazlı “Aqua Pine Compound” bileşiği, yenilikçi tasarım ve materyaller: Islak zeminde %7’ye kadar daha kısa fren mesafesi
  • Daha iyi suda kızaklama güvenliği sağlamak için V şeklindeki oluklara eşlik eden çapraz küçük oluklar
Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar