Hankook 4 Mevsim Lastik Testlerinde “Yılın Üreticisi” Seçildi

Hankook 4 Mevsim Lastik Testlerinde “Yılın Üreticisi” Seçildi

Güney Koreli premium lastik üreticisi Hankook, 2021 dört mevsim lastik testi kategorisinde “Yılın Üreticisi“ seçildi. Bu seçim, “Auto Bild” grubu dergilerinde yayınlanan 4 mevsim lastik testi sonuçlarına göre belirlendi. Hankook dört mevsim lastikleri, bu yıl da testlerde yüksek performansını kanıtladı.

Auto Bild Allrad dergisinin SUV dört mevsim lastik testi sonucunda Hankook Kinergy 4S2 X birinci oldu. Bu lastiğin binek otomobiller için geliştirilmiş versiyonu Hankook Kinergy 4S2 de katıldığı testte 3.lük ele ederek markanın “Yılın Üreticisi” seçilmesine katkıda bulundu.

Hankook 4 Mevsim Lastik Alanında 20 Yıllık Tecrübeye Sahip

Hankook Lastik & Teknoloji Başkanı ve CEO’su Sooil Lee: ”Avrupa’nın en geniş çaplı otomotiv içeriği yayıncısı Auto Bild dergisi tarafından ‘Yılın Üreticisi’ ödülünü aldığımız için mutluyum. 20 yılı aşkın süredir, müşterilerimize 4 mevsim lastik kategorisinde en yenilikçi yüksek performanslı lastikleri sunma taahhüdümüzün bizi öne çıkardığına inanıyorum. Ünlü bağımsız testler ile alınan onay, Hankook Kinergy 4S ailemizde yer alan gerçek çok yönlü lastik seçeneklerinin üstün kalitesinin bir kanıtıdır.”

4 Mevsim Lastik Testi Şampiyonu: Hankook Kinergy 4S2 X

Tüm hava koşullarına uygun bir SUV lastiği olan Hankook Kinergy 4S2 X, yaz ve kış lastiği avantajlarını bir araya getirmektedir. 3PMSF işaretlemesine sahip, “gerçek 4 mevsim lastik” olarak bilinen lastikler içerisinde yer alan ürün; ıslak, karlı ve kuru zeminlerde yüksek sürüş güvenliği sağlamaktadır. Alman otomobil dergisi Auto Bild Allrad, bu yıl dört mevsim lastik testi galibi Hankook Kinergy 4S2 X için olumlu yorumlarda bulunmuştur.

Auto Bild Allrad: “Sizi her türlü hava koşulunda güvende tutabilecek tek bir lastik gerçekten var! Hankook’un test galibi lastiği -farklı hava koşulları için- örnek bir uzlaşmadır.” (10/2021)

Hankook Kinergy 4S2 X Test Kazananı

Auto Bild – Hankook Dört Mevsim Lastikleri 2021 için Test Sonuçları

DergiDesenEbatTest SonucuTarih
Auto Bild AllradKinergy 4S2 X215/65R17“Test Kazananı” – 10 marka arasında 1.lik2021
Auto BildKinergy 4S2225/50R17“İyi” – 32 marka arasında 3.lük2021

Hankook Kinergy 4S2 Özellikleri

Hankook Kinergy 4S2 dört mevsim lastiği, 4S2 X’in binek otomobiller için geliştirilen versiyonudur. Aynı şekilde yönlü sırt deseni ile hem ıslak ve kuru hem de karlı zeminlerde yüksek sürüş güvenliği sağlamaktadır. İki Hankook 4 mevsim lastik, aynı desen özelliklerine sahiptir. V şeklinde birbirine kenetlenen tasarıma sahip sırt blokları, sürüş dengesini mükemmelleştirmektedir.

Hankook Kinergy 4S2 X ve Hankook Kinergy 4S2 Test Sonuçları

Hankook Kinergy 4S2, sırtı üzerindeki geniş kanallar ve V şeklindeki oluklar ile sulu kar ve suyu hızla tahliye edebilmekte; suda kızaklamaya karşı yüksek dayanıklılık sağlamaktadır. Bu desen özelliklerine ek olarak kauçuk bileşiği de silika-polimer ile zenginleştirilmiştir. Bu sayede ıslak zeminlerde yüksek yol tutuşu sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar