Michelin Online Satıcı

Fiyatlarıyla Avrupa’nın Gözdesi Olan Elektrikli Araç Dacia Spring Yenilendi!

dacia spring yeni versiyon duyuruldu blog Fiyatlarıyla Avrupa’nın Gözdesi Olan Elektrikli Araç Dacia Spring Yenilendi!

2021 Yılından bu yana 140.000’den fazla satan elektrikli şehir otomobili Dacia Spring, 2024 için daha rafine ve teknolojik olarak gelişmiş yeni bir versiyonla güncellendi. Romen marka için bir başarı hikayesi olan elektrikli şehir otomobilinin yenilenerek bu kadar kısa sürede karşımıza çıkması beklenmiyordu. Dacia tutkunları için, tabiri caizse sevindirici bir sürpriz yaşandı. Geçtiğimiz yıllarda ucuz fiyatlı elektrikli şehir otomobili şeklinde piyasaya sunulan Dacia Spring, yenilenen versiyonuyla da Avrupa piyasasındaki en uygun fiyatlı elektrikli otomobil olarak kalmayı hedefliyor. Peki aracın tasarım özellikleri, şarj süresi, menzil performansı ve gücü nasıl? Yazımız içerisinde bu sorulara yanıt bulacağız. Aynı zamanda Dacia Spring lastik ölçüleri için ayrı bir parantez açarak araca uyumlu orijinal lastik ebatlarını da sizlere aktarmış olacağız.

Yeni Dacia Spring Kullanıcılarına Hangi özellikleri Sunacak?

Yeni Dacia Spring, onu konforlu ve kullanışlı bir elektrikli otomobil haline getiren bir dizi özellik ve seçenekle birlikte geliyor. Yeni Spring’de anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, arka görüş kamerası, yokuş kalkış desteği, hız sınırlayıcı ve lastik basıncı izleme sistemi bulunuyor. Yeni Spring ayrıca sürücünün bilgi-eğlence ekranından navigasyon, müzik, telefon görüşmeleri ve diğer uygulamalara erişmesini sağlayan bir akıllı telefon entegrasyon sistemine de sahip. Yeni Spring ayrıca otomatik acil frenleme, şeritten ayrılma uyarısı, kör nokta algılama ve trafik işareti tanıma gibi bir dizi güvenlik ve yardım sistemi de sunuyor.

Dacia Spring Elektrikli Araç ile Gelen Yeni Tasarım Özellikleri Neler?

dacia spring ic mekan blog Fiyatlarıyla Avrupa’nın Gözdesi Olan Elektrikli Araç Dacia Spring Yenilendi!

Yeni Dacia Spring ile birlikte LED farlar ve arka lambalar, revize edilmiş ızgara ve tampon, arka kapakta yeni bir Dacia logosu ile daha modern ve şık bir görünüme sahip. Yeni Spring ayrıca 7 inç dijital gösterge paneli, 10 inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi ve kare şekilli direksiyon simidi ile daha geniş ve pratik bir iç mekâna sahip. Yeni elektrikli araç Dacia Spring ile dört adet tam boy koltuk ve arka koltukların katlanmasıyla beraber 1004 litreye kadar genişletilebilen 308 litrelik bagaj kapasitesi de kullanıcılara sunuluyor.

Yeni Elektrikli Araç Dacia Spring’in Menzil Performansı Nasıl?

Yeni elektrikli otomobil Dacia Spring, aracın 0’dan 100 km/s hıza 14 saniyede çıkmasını ve 125 km/s azami hıza ulaşmasını sağlayan 65 hp’lik bir elektrik motorunu besleyen 27 kWh’lik bir bataryadan güç alıyor. Yeni Spring’in ayrıca 100 km/s’lik daha düşük bir azami hıza sahip 45 hp motorlu ikinci bir versiyonu da bulunuyor. Yeni Spring 220 km menzil kapasitesine sahip oalrak geliyor ve bu da günlük şehir içi yolculukların çoğunu şarj etmeye gerek kalmadan gerçekleştirebileceği anlamına geliyor. Yeni Spring ayrıca ters şarjı da destekliyor, yani bataryasından diğer elektrikli cihazlara güç sağlayabiliyor.

Aracı Şarj Etmek Ne Kadar Sürüyor ve Dacia Spring’de Akıllı Şarj Var mı?

Yeni Dacia Spring, şarj cihazının türüne ve güç çıkışına bağlı olarak çeşitli şekillerde şarj edilebilir olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Spring standart bir ev tipi prizden yaklaşık 14 saatte, 3,7 kW’lık bir Wallbox’tan yaklaşık 8,5 saatte, 7,4 kW’lık bir Wallbox’tan yaklaşık 5 saatte veya 30 kW’lık bir hızlı şarj cihazından bir saatten daha kısa bir sürede tamamen şarj edilebilir. Yeni Spring ayrıca sürücünün şarj süresini planlamasına ve daha düşük elektrik ücretlerinden yararlanmasına olanak tanıyan akıllı şarj işlevine de sahip.

Yeni Dacia Spring İçin Uyumlu Lastik Ebatları Nelerdir?

Yenilenen versiyonuyla Dacia Spring lastikleri, aracın desteklediği jant boyutu seçenekleri ile iki uyumlu lastik ebatı kullanılabilir olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Dacia Spring’e;

• 14 inç jantlar için; 165/70R14 lastikler
• 15 inç jantlar için ise 175/60R15 lastikler takılabilecek.


Yeni Dacia Spring Fiyatları Ne Kadar? Ne Zaman Satışa Sunulacak?
dacia spring elektrikli arac arka gorunum blog Fiyatlarıyla Avrupa’nın Gözdesi Olan Elektrikli Araç Dacia Spring Yenilendi!

Yeni Dacia Spring fiyatları net olarak henüz açıklanmadı ancak 2024 yılının ilk yarısı içerisinde Avrupa piyasasına sürülmesi bekleniyor. 2023 Sonlarını düşündüğümüzde Spring, Avrupa’da yaklaşık 15.000 Avro başlangıç fiyatına sahip olan önceki nesilde olduğu gibi, muhtemelen bölgenin en ucuz elektrikli otomobili olmaya devam edecek. Peki Türkiye’ye ne zaman gelecek? Çin’de üretilen aracın, ülkemizdeki yeni mevzuatlara takılması muhtemel. Bu yıl aracın Türkiye showroomlarında sergilenebileceğine dair henüz olumlu bir açıklama üretici tarafından yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir