Zorlu “Baja Resital” OffRoad Yarışları Bursa’da Gerçekleşti

baja resital bursa offroad yarisi Zorlu “Baja Resital” OffRoad Yarışları Bursa’da Gerçekleşti

Türkiye Baja Şampiyonası heyecanı, 30 Eylül-01 Ekim tarihlerinde Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından organize edilen Baja Resital ile başladı. ICRYPEX ana sponsorluğunda Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen yarış, doğa ve motor sporları tutkunlarının ilgisinin odağındaydı. İki gün süren offroad mücadelesinde yağışlı hava koşulları ve zorlu parkur, sporculara zorlu anlar yaşattı.

2023 Baja Resital Yarışçıları Hangi Rotayı İzledi?

İki gün boyunca offroad tutkunlarının ilgi odağı olan Baja Resital, ilk gün, Dağyenice’de yapılan etaplarla başladı. İkinci gün ise Mustafakemalpaşa Suuçtu Şelalesi bölgelerinde devam etti. Bu iki gün boyunca sporcular, araçları ile zorlu doğa koşullarına karşı mücadele ederek etkileyici performanslarını sergilediler.

2023 Bursa Baja Resital Yarışı Sonuçları

Bursa’da gerçekleşen bu heyecan dolu offroad etkinliği, bir otelde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Sporcular, verdikleri mücadele ve elde ettikleri sonuçlar için kupalarını aldılar. Ödül törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fethi Yıldız da katıldı. Türkiye Baja Şampiyonası’nın Bursa ayağı, motor sporlarının tutkunlarına unutulmaz anlar yaşattı. Heyecanla beklenen ikinci ayağın da aynı heyecanı ve rekabeti sunması bekleniyor. Motor sporları tutkunları için bu şampiyona, adrenalin dolu anlar ve unutulmaz zaferlerle dolu bir yolculuk sunuyor.

2023 Baja Resitali Şampiyonları Kimler?

Baja Resitali SSV kategorisinde, Abdullah Turgut ve Arda Şenay ekibi, birinci sırayı alarak dikkatleri üzerine çekti. İsrafil Akyüz ve Mert Tepe ikincilik; Diren Üykü ve Caner Çapar ise üçüncülük elde etti.

Otomobil kategorisinde ise, Murat Kamil Altun ve Tuvana Sayar sezonu birincilikle açtılar. Atakan Keskin / Duygu Yılmaz Keskin ekibi ikinci, Özgür Şenyurt / Volkan İşler ekibi ise üçüncü oldu.

Ayrıca, aşağıdaki farklı sınıflarda yarışan sporculara da kupaları takdim edildi:

Sınıf 4

1- Kenan Özsoy / Harun Deynek

2-Alper Sarper / Cihan Armağan

3-İlyas Sönmez / Bozkır Pelister

Sınıf 3

1- Atakan Keskin / Duygu Yılmaz Keskin

2- Özgür Şenyurt / Volkan İşler

3- Atilla Baybara / Cüneyt Göktürk

Sınıf 2

1- Murat Kamil Altın / Tuvana Sayar,

2- Mehmet Tüfekçioğlu / Uğur Tepe

Bir Sonraki 2023 Türkiye Baja Şampiyonası Yarışları Ne Zaman?

2023 Türkiye Baja Şampiyonası’nın ikinci ayağı, 28-29 Ekim tarihlerinde Bolu Offroad Spor Kulübü (BOLOFF) tarafından düzenlenecek. Bolu offroad yarışı sırasında da aksiyon ve rekabetin doruklarına ulaşılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar