Yeni Yaz Lastiği Bridgestone Turanza 6: Güçlü Performans Güvenli Sürüş

bridgestone turanza 6 1 Yeni Yaz Lastiği Bridgestone Turanza 6: Güçlü Performans Güvenli Sürüş

Yeni Bridgestone Turanza 6, seride yer alan bir önceki premium lastik Turanza T005 deseninin ardından piyasada yerini aldı. Serisinin bir öncesi Bridgestone yaz lastiği olan Turanza T005, ıslak zemin performansı ile birçok kez ödüllendirildi. Bridgestone yazlık lastik, bu başarı ve ödüllerin yanı sıra yüksek performansı ile kullanıcıların da güvenini kazandı ve gözde lastiklerden biri oldu. Şimdi premium lastik serisinin yeni üyesi Bridgestone Turanza 6 ile bu performans daha da ileri taşınıyor. Yeni Bridgestone yazlık, düşük yuvarlanma direnci ile hem içten yanmalı hem de elektrikli araç sürücülerine hitap ediyor. Bridgestone lastik, serinin yeni üyesi olarak hâlihazırda yüksek olan ıslak zemin performansı daha da iyileştirilerek kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Islak Zemin Performansı Üst Seviyeye Çıkıyor: Yeni Bridgestone Turanza 6

Yeni Bridgestone Turanza 6 kullanıcılarına rakipsiz ıslak zemin performansı sunuyor. Sürücülerin taleplerine yönelik geliştirilen yeni Bridgestone yaz lastiği, TÜV-SÜD tarafından gerçekleştirilen testlerde sınıfının en iyi ıslak zemin performansını gösteriyor. Bridgestone’un yeni amiral gemisi yaz lastiği, sürücülerin yolda güvenilir biçimde sürüş yapabilmesini sağlıyor. Yağmurlu zeminde yüksek performans göstererek kontrolü elden bıraktırmıyor, suda kızaklama riskini minimuma indiriyor.

Bridgestone yazlık lastik, zorlu virajlarda gösterdiği manevra kabiliyeti ile ürün gamında sınıfının en iyisi olan ıslak yol tutuşu AB Etiket değeri: A Derecesine sahip oluyor.

Yeni Bridgestone Turanza 6 Hangi Tasarım Özelliklerine Sahip?

Yeni Bridgestone Turanza 6 yaz lastiği deseninde çift açılı 3D su tahliye kanalları bunuyor. Bu kanallar, drenaj performansını geliştirmenin yanı sıra lastiğe dolan havanın yarattığı basıncın daha düzgün dağılmasını sağlıyor. Ek olarak Bridgestone yaz lastiği deseni ile kilometre performansı da artıyor. Bridgestone Turanza 6, lastik hamurunda sahip olduğu bileşenlerle sağlamlığı arttıran ve ıslak zeminde yol tutuşunu iyileştiren bir teknolojiye sahip oldu.

Hem Sağlam Hem Tasarruflu Yazlık Lastik: Bridgestone Turanza 6

bridgestone turanza 6 teknoloji 3 Yeni Yaz Lastiği Bridgestone Turanza 6: Güçlü Performans Güvenli Sürüş

Bridgestone Turanza 6 yaz lastiği omuz yapısı ıslak zeminde daha iyi drenaj sağlanması için tasarlanmış olarak karşımıza çıkıyor. Bridgestone yaz lastiği iç yapısında kullanılan kuşaklar ve katmanlar, markanın yeni teknolojileri ile geliştirildi. Böylece hem hafif hem sağlam yapıya sahip bu materyaller, lastiğin ağırlığını da düşürüyor. Bu da yuvarlanma direncinin düşmesini sağlıyor. Bridgestone yazlık lastik düşük yuvarlanma direnci ile yakıt tüketimi azalırken elektrikli araçlar için menzil artıyor. Özel gövde yapısı sayesinde Turanza 6, düşük yuvarlanma direnci ve enerji tasarrufu sağlıyor.

İnovasyonları ile Öne Çıkan Bridgestone Turanza 6 Hangi Teknolojileri Sunuyor?

Yeni Bridgestone Bridgestone Turanza 6 yaz lastiği, yalnızca yüksek performans ve güvenlik özellikleri sunmakla kalmıyor. Ayrıca bünyesinde bulunan ve çığır açan TECHSYN ve ENLITEN Teknolojisi sayesinde sürücülere ek verimlilik ve sürdürülebilirlik avantajları sağlıyor. Amiral gemisi Bridgestone yaz lastiği deseninin test kazanmaya devam eden selefi Turanza T005’e kıyasla %22 oranında daha iyi kilometre performansı sunduğu test sonuçlarında görülüyor. Bridgestone Turanza 6 serideki bir önceki lastiğe göre düşen yuvarlanma direnci, gelişmiş yakıt verimliliği ve daha uzun akü menziliyle göze çarpıyor. Sürüş sırasında lastik üzerindeki havanın direncini azaltma üzerine tasarlanan aerodinamik bir jant kullanımıyla bu teknolojik yenilikler destekleniyor.

Bridgestone Turanza 6 Yaz Lastiği Elektrikli Araçlar İçin Uygun mu?

Bridgestone Turanza 6 ENLITEN Teknolojisi gibi en son teknolojileri kullanarak hibrit ve elektrikli araçlar ile mükemmel uyum sağlıyor. Optimize edilmiş performansı ile elektrikli araçların ağır pil yükünden kaynaklı oluşabilecek sorunları devre dışı bırakıyor. Bridgestone yaz lastiği; batarya ömründen tasarruf edilmesini, menzil kaygısı endişelerinin giderilmesini sağlıyor ve mükemmel kontrol ve sürüş performansı sunuyor. Elektrikli araçların yüksek torkuna karşı güçlendirilen Bridgestona yazlık lastik, aşınmalara karşı çok daha dayanıklı. Elektrikli araçların sessiz çalışması ve motor gürültüsünün minimum düzeyde olması nedeniyle lastiğin gürültü düzeyi de en aza indirgeniyor. Bridgestone Turanza 6 selefi T005 desenine göre dış gürültüde yaklaşık 2db’lik bir azalma sağlıyor.

Bridgestone Turanza 6 Sürdürülebilir ve Yenilikçi Çözümleriyle Çığır Açıyor

Bridgestone Turanza 6 yaz lastiği deseniyle daha verimli ve sürdürülebilirliği üst düzeye çıkaran Japon üretici, Ar-Ge sürecini sürekli geliştiriyor. Yeni Bridgestone yazlık lastik, aynı zamanda markanın çığır açan “Sanal Lastik Geliştirme Teknolojisi” kullanılarak üretildi. Japon premium lastik üreticisi, bu yöntemle geliştirilmekte olan lastiğin dijital bir versiyonunu oluşturuyor. Ürünlerin test edilmesi sağlanarak fiziksel prototipler oluşturulmadan önce lastiğin farklı koşullarda nasıl performans göstereceği tahmin edilebiliyor. Geliştirme aşamasında gerçekleşen bu sürdürülebilir yaklaşım, hammadde ve CO2 emisyonlarında azımsanmayacak bir tasarruf sağlarken, dış mekân testlerinde CO2 emisyonunun azaltılma sürecine de yüksek katkılar sunuyor.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar