Yeni Goodyear UltraGrip Performance 3 Kış Lastiğine Auto Bild’den İki Ödül Birden

goodyear ultragrip performance 3 kis lastigi odulleri Yeni Goodyear UltraGrip Performance 3 Kış Lastiğine Auto Bild’den İki Ödül Birden

Zorlu bir kış sezonu tüm sürücülere merhaba demeye hazırlanıyor. Neyse ki Goodyear UltraGrip Performance 3 kış lastiği ile önlemlerini almış kullanıcılar şimdiden bu sürece adapte olmuş durumdalar. Kış aylarında yollarda güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşamak isteyenler için kış lastiği seçimi oldukça büyük önem taşıyor. Aracın çekiş gücünü, zemini kavramasını ve fren mesafesini doğrudan etkileyen lastikler, özellikle de karlı ve buzlu yollarda hem sürücülerin hem de yayaların can güvenliği için hayati bir rol oynuyor. Peki, bu zorlu koşullar için hangi kış lastiği tercih edilmeli? Neden Goodyear UltraGrip Performance 3 kış lastiği ile önlemini alanlar bir adım öndeler? Bu soruların cevabını bize, dünyanın en prestijli otomotiv yayınlarından Alman Auto Bild Dergisi’nin gerçekleştirdiği en son kış lastiği testi veriyor. Yeni Goodyear kış lastiği, aynı zamanda TÜV SÜD test sonuçları ile de göz dolduruyor.

2023 Kış Lastiği Testi: Goodyear UltraGrip Performance 3 Hangi Ödülleri Kazandı?

Auto Bild, sektör genelinde popüler 54 markanın 225/45R18 kış lastikleri ile karşılaştırmalı testler gerçekleştirdi. Test sonucunda premium markanın amiral gemisi kış lastiği Goodyear UltraGrip Performance 3, yüksek verimlilik ve sürdürülebilirlik özellikleri ile “Eco-Master” ve “Green Tire” ödüllerine layık görüldü. AutoBild 2023 kış lastiği testi sonuçlarına göre Goodyear kış lastiği uzmanlar tarafından değerlendirildi. Auto Bild uzmanları, Goodyear’ın kilometre kaybı yaşatmadan verimliliği artırdığını ve dengeli bir kış  performansı sunduğunu belirtti. Uzmanlara göre; Goodyear UltraGrip Performance 3 test sonuçları, lastiğin elektrikli araç sürücüleri için de son derece ideal bir seçim olduğunu kanıtlıyor. (1)

Lider Performans : Goodyear UltraGrip Performance 3 Teknolojik Özellikleri Nasıl?

goodyear ultragrip performance 3 tuv sud test Yeni Goodyear UltraGrip Performance 3 Kış Lastiğine Auto Bild’den İki Ödül Birden

Goodyear UltraGrip Performance 3, bir dizi yenilikçi lastik teknolojisi ile adeta performans kriterlerini belirliyor. Yeni Goodyear kış lastiği, Auto Bild’in yanı sıra; Alman bağımsız test otoritesi TÜV SÜD tarafından da değerlendirildi ve dört premium lastik markasına ait rakipleri ile karşılaştırıldı. Goodyear UltraGrip Performance 3 test sonucunda; rakiplerine karşı karda yol tutuşu, ıslak zeminde ve kuru zeminde frenleme alanlarında lider oldu. (2) Goodyear kışlık lastik performansı, markanın yenilikçi teknolojileri sayesinde gerçekleşiyor. Bu özellikleri, lastiğin kış koşullarında üstün performans sunmasının yanı sıra; güçlü elektrikli araçlar dâhil olmak üzere çok çeşitli araçlara mükemmel uyumlu olmasını sağlıyor.

Snow Protect Teknolojisi – Üstün Kar Performansı

Snow Protect Teknolojisi, Goodyear UltraGrip Performance 3 lastik sırtı üzerinde daha fazla sayıda kılcal bulunmasını sağlıyor. Böylece optimum çekiş gücü ve yol tutuşu için zemini kavrayan daha fazla kenar lastik temas yüzeyinde bulunuyor. Ek olarak omuz kenarlarında bulunan “Snow Claws” (Kar Pençeleri) isimli daha uzun oluklar, yumuşak / gevşek ve derin karda performansı artırıyor.

Mükemmel Islak Zemin Performansı için Wet Grip+ Teknolojisi

Goodyear UltraGrip Performance 3, Wet Grip+ Teknolojisi sayesinde optimize edilmiş oval bir temas yüzeyi şekline sahip. Böylece ıslak zeminde suyun daha iyi dağıtılması ve tahliye edilmesi sağlanıyor. Suyun öne değil yanlara doğru itilmesi, suda kızaklama riskini azaltıyor. Böylece Goodyear UltraGrip Performance 3 mükemmel ıslak zemin performansı ile de göz dolduruyor. Aynı zamanda lastiğin omuz kısmındaki 3D kılcalların özel tasarımı, kuru zemin koşullarında hızlı aşınmaya karşı dayanıklılık sağlıyor.

Yeni Goodyear Kış Lastiği Elektrikli Araç Modellerine Uyumlu mu?

Goodyear UltraGrip Performance 3 kış lastiği verimliliği artıran, iç gürültüyü azaltan ve akustik konfor sağlayan özellikleri sayesinde elektrikli araçlar için de uyumlu olarak karşımıza çıkıyor.  Amiral gemisi Goodyear kış lastiği; Alfa Romeo Giulia, Audi A6/S6, BMW i4 M50, BMW 4 serisi Gran Coupé, CUPRA Formentor, Tesla Model S Plaid veya Smart #1, Toyota Aygo X veya Volvo C40/XC40 gibi pazardaki en yeni ve en popüler elektrikli araç modellerine uygun. Bu otomobil segmentinin pil ömrünü uzatıyor ve sürücülere daha sessiz ve konforlu bir sürüş sunuyor.

Gelen Başarının Ardından Goodyear Nasıl Açıklama Yaptı?

Goodyear Avrupa sahasında yönetici Laurent Colantonio yaptığı açıklamada, “Goodyear’ın test ödülleri serisinin devam ettiğini görmek son derece mutluluk verici. Ürünlerimizin en iyi performans gösterenlerden biri olduğunun yanı sıra, sürdürülebilir mobilite için geliştirildiğini de kanıtlıyoruz. Bu ödül, Goodyear’ın her tasarımı için yaptığı, sürekli geliştirilen performans sözünün ve verimlilik arayışının bir sonucu.” dedi.

(1) Auto Bild – Sayı 40/2023, kilometre karşılaştırması: Goodyear UltraGrip Performance 3 45.500 km, bir sonraki en iyi rakip 44.476 km.

(2) Goodyear’ın talebi üzerine Aralık 2021 – Şubat 2022’de TÜV SÜD Product Service GmbH tarafından test edilmiştir. Test edilen lastik ölçüsü: 205/55 R16. Test Aracı: VW Golf VIII. Test Yeri: Goodyear Arctic Center Saariselkä ve Goodyear Mireval Test Pisti. Rapor Numarası: 713234277-BM

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar