Pirelli’den Yenilenmiş Porsche Cayenne için Yüksek Performanslı Lastikler!

Pirelli Porsche Cayenne Ortakligi Blog 1 Pirelli’den Yenilenmiş Porsche Cayenne için Yüksek Performanslı Lastikler!

Pirelli lastikleri, Porsche markalı spor otomobiller için performans artıran ve uzun süredir devam eden iş birliğini sürdürüyor. Pirelli son olarak, popüler Porsche Cayenne modelinin son makyajlı versiyonu (facelift) için orijinal ekipman lastikleri sağlayıcısı olacağını duyurdu. Bu ortaklık, Cayenne modelindeki her lastik ebatları için birinci sınıf lastik çözümleri sunan P Zero serisinin tamamını kapsıyor. Ayrıca, Pirelli lastikleri ile donanan sportif SUV araç kullanıcılarının performans, güvenlik ve yeniliğe olan tutkularını da pekiştiriyor. Peki, Pirelli’nin Porsche Cayenne için sunduğu lastik seçenekleri nelerdir ve hangi avantajları sağlar? Bu blog yazımız içerisinde, bu soruların cevaplarına ulaşabileceksiniz.

Pirelli ve Porsche Ortaklığı Geliştirme Süreçlerine Nasıl Katkı Sağladı?

Pirelli lastikleri, Cayenne’in başlangıcından itibaren mevcut Turbo E-Hybrid modeline kadar, sportif SUV aracın evrimine uygun lastikler geliştirdi. Haliyle bu işin maksimum başarı düzeylerine ulaşabilmesi için de Porsche ile yakın iş birliği yaparak ön planda yer aldı. Buna, Porsche serisindeki ilk hibrit Cayenne S Hybrid ve bugüne kadarki en güçlü Porsche Cayenne serisi olan Cayenne Turbo E-Hybrid elektrikli araç gibi çığır açan modellere uyum sağlamak da dahil.

Yenilenmiş Porsche Cayenne için Pirelli Hangi Lastikleri Geliştirdi?

Pirelli Porsche Cayenne Orijinal ekipman Lastikleri Pirelli’den Yenilenmiş Porsche Cayenne için Yüksek Performanslı Lastikler!

Pirelli, Porsche Cayenne modelinin 2002’deki ilk çıkışından bu yana Porsche’nin sportif SUV serisinin gelişimi üzerinde önemli bir rol üstleniyor. Pirelli, Porsche Cayenne’in son facelift modeli için üç farklı lastik deseni geliştirdi: P Zero yaz lastiği, P Zero Corsa sportif yaz lastiği ve Scorpion Winter 2 kış lastiği. Bu lastikler, aracın tüm jant boyutu aralıklarını, (20 ila 22 inç arasında) kapsıyor. Porsche Cayenne modelinin her türlü kullanım senaryosuna uygun çözümler sunuyor. Günlük sürüşten pistte yarışmaya, kış mevsiminden yaz mevsimine kadar yolculuk keyfinizi artırıyor.

Pirelli P Zero Yaz Lastiği ile Porsche Cayenne Nasıl Uyum Sağlıyor?

En yeni Cayenne, modern sürüşün taleplerini karşılamak için titizlikle tasarlanmış Pirelli’nin son teknoloji Pirelli P Zero yaz lastiklerini kullanıyor. Pirelli P Zero yaz lastikleri, günlük sürüş için tasarlanmış bir lastik. Sürüş kabiliyeti, hassas direksiyon tepkimesi, sürüşlerde stabilite ve hızlı manevralarda bile güvenlik sağlıyor. Ayrıca, yeni Porsche Cayenne SUV aracın yüksek tork ve hızlarda lastiklere uyguladığı yükü desteklemek için özel bir lastik bileşiği kullanıyor. Islak zemin üzerinde kısa frenleme performansı da Avrupa etiket değerinin yüksek sınıflandırmasına sahip.

Şampiyonalara Özgü Lastik Bileşenleriyle Üretildi: Pirelli P Zero Corsa

P Zero Corsa ise daha sportif bir kullanım için geliştirilmiş bir yaz lastiği olarak karşımıza çıkıyor. Pistte sürüş yapmayı sevenler için oldukça ideal bir seçim. Bu lastik, Pirelli’nin motor sporlarından türettiği özel bir bileşiğe sahip. Bu sayede, dünyanın en hızlı araçlarını destekleyen şampiyonalarda Pirelli’nin her yıl katıldığı lastiklerden faydalanıyor. Pirelli P Zero Corsa, Porsche Cayenne GT’nin 2021 yılında Nürburgring Nordschleife yarışlarında rekor kırdığı lastik bileşenleri kullanarak üretilmiştir.

Pirelli, Scorpion Winter 2 Kış Lastiklerinde Sportifliği Nasıl Korudu?

Pirelli Scorpion Winter 2 kış lastiği, sezonun soğuk hava koşullarında tam performansa ulaşabilmek için geliştirilmiş bir lastik. Pirelli mühendisleri, kış lastiklerini geliştirirken, kuru ve ıslak zeminlerde üst düzey performansı sürdürmenin yanı sıra düşük sıcaklıklarda ve karlı koşullarda güvenliği ön planda tutmaya odaklandı. Bu hedefe ulaşırken, Pirelli, Porsche’nin yaz lastiklerinden beklediği sportif DNA’yı da korumayı başardı. Böylelikle Pirelli, Ar-Ge bünyesinde sürüş konforunu artırmakla birlikte zorlu koşullarda Pirelli Scorpion Winter 2 serisi ile güçlü yol tutuşu sağladı. Finalde ise bu seriye özgü özel bir kış hamurunun ortaya çıkarılmasında büyük pay sahibi oldu.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar