Michelin Online Satıcı

Pirelli P Zero E; ‘’Yılın Lastiği’’ Ödülü ile Paris’e Damga Vurdu!

pirelli p zero e yilin lastigi secildi blog 1 Pirelli P Zero E; ‘’Yılın Lastiği’’ Ödülü ile Paris’e Damga Vurdu!

Elektrikli araçlara uygun olarak üretilen Pirelli P Zero E, Aralık 2023’de Paris’te düzenlenen Otomobil Ödülleri’nde “Yılın Lastiği” ödülünü (Prix Point S) kazanarak organizasyona damga vurdu. Ödül, yılın en yenilikçi ve en iyi performans gösteren lastiğine verildiği için dikkatleri üzerine çekerek sektör içerisinde çarpıcı bir etki yarattı. Gelen bu başarının öne çıkan sebebi ise Pirelli’nin teknoloji ve sürdürülebilirlik alanındaki yenilikçi çalışmalarının bir sonucu olarak değerlendiriliyor. Yazımızın devamında, Pirelli P Zero E’nin yılın lastiği seçilme sebebini, teknolojik özelliklerini ve performans yeteneklerini baz alarak toplu şekilde detaylandıracağız.

Pirelli P Zero E, Paris’te Neden Yılın Lastiği Seçildi?

Sürdürülebilirlik vizyonu içerisinde Pirelli P Zero E; piyasadaki ilk Ultra Yüksek Performanslı (UHP) çevre dostu lastik olma özelliği taşıyor. Lastiğin bu konuda ilk sırayı temsil etmesinin ana faktörü ise %55’ten fazla biyolojik bazlı ve geri dönüştürülmüş malzeme içeriyor olmasıdır. Fosil ve mineral türevli bileşenlerin miktarını lastik seti başına 12 kilogram azaltan bir hamur yapısına sahip olarak üretilmiştir. Ayrıca, lastik aşınması da geleneksel UHP lastiklere göre %42 oranında düşürülen Pirelli P Zero E, bu sayede hem çevreye hem de kullanıcıya fayda sağlamış oluyor.

Pirelli P Zero E, Sürdürülebilirlik ve Performansı Nasıl Birleştiriyor?

Pirelli P Zero E elektrikli araç lastiği, sürdürülebilirlik ve performansı birleştiren bir lastik olarak tasarlandı. Lastiğin hem çevresel hem de ekonomik açıdan avantajlı olan düşük yuvarlanma direnci sayesinde, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu azalıyor. Ayrıca lastik, güçlü ıslak zemin tutuşu ve düşük gürültü seviyesi gibi özelliklerle de sürücülerin konforunu ve güvenliğini artırıyor. Pirelli P Zero E, bu özellikleriyle Avrupa Lastik Etiketinde ‘’AAA’’ derecesi almayı başarıyor.

500 pirellipzeroe Pirelli P Zero E; ‘’Yılın Lastiği’’ Ödülü ile Paris’e Damga Vurdu!

Pirelli P Zero E, Elektrikli Araçlar İçin Özel Olarak Nasıl Geliştirildi?

Pirelli P Zero E, elektrikli araçlar için özel olarak, bu araçların yüksek torku ve ağır ağırlığına uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu sayede, elektrikli otomobil sürüş ve menzil performansını optimize ediyor. Ayrıca, Pirelli P Zero E, elektrikli araçların sessiz çalışan batarya yapısına uygun olarak düşük gürültü seviyesi sağlıyor. İnovasyon odaklı geliştirilen lastik bu özellikleriyle, kullanıcıların seyahat deneyiminden beklediği konforu da ideal seviyelerin üzerine taşıyor.

Pirelli P Zero E, Yapay Zekâ ve Simülasyon Teknolojileriyle Nasıl Tasarlandı?

Pirelli P Zero E lastiğinin tasarım sürecinde yapay zekâ ve simülasyon teknolojilerinden yararlanıldı. Pirelli’nin ‘’Cyber Tyre’’ adını verdiği akıllı lastik sisteminin bir parçası olan bu ürün, lastiğin sürüş koşullarına göre kendini ayarlamasını sağlıyor. Bu sayede lastik, her zaman en uygun performansı ve güvenliği sunuyor. Ayrıca, sistem, lastiklerin durumunu ve aşına düzeyini kademe kademe izleyerek sürücülere geri bildirim veriyor. Pirelli P Zero E, bu özellikleriyle akıllı ve günümüz teknolojisiyle bağlantılı bir lastik olarak öne çıkıyor.

Pirelli P Zero E, Lastik Etiketinde ‘’AAA’’ Derecesi Almayı Nasıl Başardı?

Pirelli P Zero E, Avrupa Lastik Etiketinde AAA derecesi almasının önemli birkaç sebebi bulunuyor. Bunların başında lastiklerin yuvarlanma direnci, ıslak zemin tutuşu ve gürültü seviyesi gibi üç önemli kriterde en yüksek performansı göstermesi yer alıyor. Lastiğin bu üç kriterde de yüksek dereceye ulaşması ise hem çevreye hem de sürücülere sağladığı faydaları gösteriyor. Pirelli P Zero E, AAA derecesi alan ve %55 çevre dostu malzemeler içeren ilk UHP lastik olma özelliği taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir