Lastikcim.com Güvenilir mi?

Adsiz tasarim 17 Lastikcim.com Güvenilir mi?

Türkiye’nin online lastik uzmanı Lastikcim.com olarak 2017 yılında lastik satın alma deneyiminizi zahmetsiz ve pratik hâle getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Bu süreçte tüketicilerin ve otomotiv alanındaki büyük firmaların güvenini kazanarak hem sektörde hem dijital dünyada güçlü bir yer edindik. Kısa sürede hızlı bir şekilde büyüdük ve son 2 yıldır “Türkiye’nin En Büyük 100 İnternet Şirketi” listesinde yer alıyoruz. (Fast Company 2023 / Sayı: 19)

“Aklın Yolu Lastikcim.com” sloganıyla devam ettiğimiz bu yolda Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Güven Damgası onayını alan ilk lastik satış platformuyuz. Yasal mevzuatlara uygunluk, veri güvenliği, şeffaf sipariş süreçleri gibi kriterlerin denetlenmesi sonucunda verilen “ETBİS” ve “Güven Damgası” onaylarını sitemiz içerisinde görebilirsiniz. Aynı zamanda; yerli bir marka olarak dünya çapında otomotiv sektörünün öncü firmaları tarafından “Yetkili Online Satıcı” olarak tercih edildiğimizi söylemekten de mutluluk duyuyoruz.

ETBIS Onayı Nedir?

etbis Lastikcim.com Güvenilir mi?

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’na bağlı olan ETBİS, e-ticaret yapan işletmelerin kayıt altına alınması, verilerin sağlıklı takip edilmesi için kurulmuştur. ETBİS karekodu, lastikcim.com olarak “6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve ikincil düzenlemelerine uyum sağlaması hususunda gerekli yükümlülükleri” yerine getirdiğimizi göstermektedir. Resimdeki karekodu okutarak veya üzerine tıklayarak ilgili resmî web sitesine ulaşabilirsiniz.

Güven Damgası Nedir?

guven damgasi Lastikcim.com Güvenilir mi?

Resmî Gazete’de 6 Haziran 2017’de yayınlanan “Elektronik Ticarette Güven Damgası Hakkında Tebliğ” ile e-ticaret siteleri için yeni bir sisteme geçiş yapılmıştır.

Resmî Gazete’de “Güven Damgası” şu şekilde tanımlanmıştır: “Tebliğde öngörülen asgari güvenlik ve hizmet kalitesi standartlarına uyan hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıya verilen elektronik işaret.” guvendamgasi.org.tr adresinde aşağıdaki ifadelerle bu işaretin önemi vurgulanmaktadır: “Güven damgası, asgari güvenlik ve hizmet kalitesi standardının varlığına işarettir.”

Ticaret Bakanlığı, Türkiye’de tek “Güven Damgası” sağlayıcısı olarak “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği”ni yetkilendirilmiştir. Bu uygulama, e-ticaret platformlarının takip edilebilmesini ve tüketicilerin güvenilir markaları tercih etmesini kolaylaştırmaktadır.

“Otomobil & Motosiklet” Kategorisinde Tek Güven Damgalı Siteyiz

Lastikcim.com olarak; 2023 itibarıyla “Otomobil ve Motosiklet” kategorisinde “Güven Damgası” elde eden tek web sitesiyiz.

Güvenlik ve hizmet kalitesinin onaylandığını gösteren Güven Damgası, web sitelerinin denetlenmesini de sağlıyor. Belirli standartları sürdüremeyen sitelerin onayı askıya alındığı gibi iptal de edilebiliyor.

https://www.guvendamgasi.org.tr/view/guvendamgasi/gdalan.php adresinden sorgulama yaparak güven damgası bulunan, iptal edilen ve askıya alınan siteleri görebilirsiniz.

Güven Damgasına Sahip Olmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Güvenilir SSL Sertifikası: Bir web sitesinin güven damgası alabilmesi için güvenilir SSL sertifikasına sahip olması gerekir. SSL, kullanıcıların site ile iletişim kurarken gönderdikleri tüm bilgileri şifrelemek için kullanılır. Bu da kullanıcı bilgilerinin güvenliğini sağlar.

Kişisel Verilerin Korunması: Kişisel verilerin korunması ilkesi, web sitesi kullanıcılarının kişisel bilgilerinin korunmasını sağlayan bir dizi politika ve uygulamaları içerir. Güven Damgası alabilmek için bu politikaların ve uygulamaların Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ve diğer ilgili düzenlemelere uygun olması gerekir.

Yüksek Hizmet Kalitesi: Websiteleri, güven damgası onayına sahip olmak için güvenli ve yüksek kaliteli hizmet sunmak için tasarlanmış olmalıdır. Kullanıcıların memnuniyeti, web sitesi güvenilirliği için önemli bir etmendir.

Şeffaflık: Kullanıcıların web sitesinin neler yaptığını ve ne tür bilgileri topladığını şeffaf bir şekilde anlaması sağlanmalıdır.

Müşteri Desteği: Kullanıcılar, herhangi bir sorunları olduğunda ilgili websitesinden destek alabileceklerini bilmelidir.

İlgili resmi tebliğ üzerinden daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Türkiye’nin “En Büyük 100 İnternet Şirketi” Arasındayız

Lastikcim.com, lastik ihtiyacını internet üzerinden zahmetsizce gidermek ve randevulu değişim hizmeti konforunu yaşamak isteyen siz müşterilerimizle birlikte hızlı bir şekilde büyüdü. Bu sayede 2021 verilerimiz ile “Türkiye’nin En Büyük 100 İnternet Şirketi” arasına giren ilk online lastik satış platformu olduk. (Fast Company 2022 / Sayı: 13). 2022’de ise 15 basamak yukarı çıkarak 78. sıraya yükseldik. (Fast Company 2023 / Sayı: 19)

Aklın Yolu Lastikcim.com Dünya Markalarının Tercihi

Lastikcim.com olarak Michelin, Goodyear, Pirelli, Hankook, Castrol markalarının Türkiye’deki tek yetkili online satıcısıyız. Ek olarak; birçok markanın bayi ağı içinde “yetkili satıcı” konumunda yer alıyoruz. Bu da müşterilerimizin sektörün dikkat çeken kampanyalarından yararlanabilmesini sağlıyor. Size daha avantajlı alışveriş seçenekleri sunmak için durmadan çalışarak iş birliği ve kampanyalarımızı çeşitlendirmeye devam ediyoruz.

Güncel lastikcim.com kampanyaları ile ilgili bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Lastikcim.com Şikâyet

Tüketici odaklı hizmet anlayışımız doğrultusunda tüm Lastikcim.com müşterileri, bizim için “en değerli müşteri” konumundadır. Alışveriş deneyiminin herhangi bir aşamasında bir sorun yaşanması hâlinde çözüm için en hızlı aksiyon alan e-ticaret firmalarından biri olduğumuzu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Soru, şikâyet ve talepleriniz için Lastikcim.com Müşteri Deneyimi Merkezi’mize 0850 811 11 01 numaralı hattımızdan haftanın altı günü ulaşabilirsiniz. (Haftaiçi 08:30-18:30, Cumartesi: 08:30-16:30). Ayrıca; mail ve iletişim formu yolu ile de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm iletişim bilgilerimize ulaşmak için tıklayınız.

Güvenli Ödeme için Lastikcim.com

Lastikcim.com güvenli ödeme seçenekleri arasında kredi kartı, havale ve alışveriş kredisi yer alıyor:

Kart Bilgilerinizi Kayıt Etmiyoruz

Sitemiz üzerinden sipariş oluşturmanız durumunda kart bilgileriniz hiçbir şekilde kaydedilmemektedir. Ödeme sayfasına kart bilgilerinizi girdiğinizde, sistemimiz bu bilgileri SSL ile şifreler. Sonrasında ödeme tutarı ve sipariş numaranızı bankanızın sistemine göndererek sizi 3D SMS doğrulama ekranına yönlendirir. Ödeme sistemimiz, yalnızca sipariş numarası ve ödeme onayını kayıt altına almaktadır.

3D Secure Olmadan Ödeme Almıyoruz

Kredi kartı ile ödemede kart bilgilerinin güvenliğini sağlamak amacıyla banka – müşteri – e-ticaret sistemi arasında yapılan güvenlik doğrulaması yönteminin adı “3D Secure” olarak belirlenmiştir. Kart bilgilerinizin güvenliğinin sağlanması için 3D Secure ile doğrulama yapmadan sitemiz üzerinden sipariş oluşturulamamaktadır.

Lastikleri Kargodan Teslim Almadan Kontrol Edebilirsiniz

Lastikler, üretici firmalar tarafından depolarımıza ambalajsız gönderilmekte, siz müşterilerimize de tarafımızdan aynı şekilde ulaştırılmaktadır. Bu sayede; lastiklerinizi teslim almadan önce gerekli kontrolleri yapabilirsiniz. Teslim almak istemediğiniz bir ürün olması durumunda kargo görevlisine tutanak tutturarak ürün değişimi veya ücret iadesi talep edebilirsiniz.

Kullanmadığınız Ürünleri Belirttiğimiz Süre içinde İade Edebilirsiniz

Teslim aldığınız fakat kullanmadığınız ürünleri “İade İşlemleri” sayfasında belirtilen süre içerisinde iade edebilirsiniz. Bunun için sitemizdeki İptal ve İade menüsünü kullanabilir veya Lastikcim.com Müşteri Deneyimi Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte; adresinize ulaşan ürünler, sipariş ettiklerinizden farklı ise ürünleri kargo görevlisinden teslim almamanızı rica ederiz.

İade süreci ile ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Tüm Otomobil Lastikleri 2 Yıl Üretici Garantilidir

Lastikcim.com üzerinden satın alacağınız tüm otomobil lastikleri, fatura tarihinden itibaren fabrikasyon hatalara karşı 2 yıl üretici garantisine sahiptir. Garanti işlemlerini başlatmak için dilerseniz lastikcim.com, dilerseniz ilgili markanın bölgenizdeki yetkili bayii ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm bu süreçte bize ulaşarak ekibimizden konu ile ilgili destek alabilirsiniz.

Garanti Şartları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

Sorularınız için bize ulaşın;

[email protected]

0850 811 11 01

lastikcim.com.tr/iletisim-formu/

Sıkça Sorulan Sorular için tıklayın.

İşlem Rehberi için tıklayın.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar