Lastikcim.com E-Ticaret ve Lastik Uzmanı Kimliğini “Güven Damgası” ile Taçlandırdı

Lastikcim.com E-Ticaret Sektöründe Yıllardır Sağladığı Güveni Taçlandırdı

Lastik uzmanlığı ve dijital dünyada sağladığı güvenle öne çıkan Lastikcim.com, bunu son olarak TOBB’nin “Güven Damgası” işaretlemesi ile taçlandırdı.

2017’den bu yana online lastik e-ticareti tecrübesine sahip olan Lastikcim.com 2023’te yeni kurumsal kimliği ve  “Aklın Yolu” sloganı ile yoluna devam ediyor. Lastikçim, uzun yıllardır sektörün dijitalleşmesi yönünde attığı adımlar ve müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde takdir toplamaya devam ediyor.

Lastikcim.com Otomotiv Kategorisinde İlk ve Tek Güven Damgalı Site

Lastikcim.com.tr, Mart 2023 itibarıyla “Güven Damgası Olan E-ticaret platformları” içerisinde Otomotiv & Motosiklet” kategorisindeki tek websitesidir. Sonuçları görmek için https://www.guvendamgasi.org.tr/view/guvendamgasi/ adresi üzerinden sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Güven Damgası Nedir?

Resmî Gazete’de 6 Haziran 2017’de yayınlanan “Elektronik Ticarette Güven Damgası Hakkında Tebliğ” ile e-ticaret siteleri için yeni bir sisteme geçiş yapılmıştır. Resmi Gazete’de “Güven Damgası” şu şekilde tanımlanmıştır: “Tebliğde öngörülen asgari güvenlik ve hizmet kalitesi standartlarına uyan hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıya verilen elektronik işaret.”

Ticaret Bakanlığı, Türkiye’de tek “Güven Damgası” sağlayıcısı olarak “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği” ni yetkilendirmiştir.

Güven Damgası, tüketicilerin güvenilir markaları tercih etmesini kolaylaştırmaktadır. Belirli kalite ve hizmet standartlarını sürdüremeyen web sitelerinin “Güven Damgası” onayı askıya alınabilmekte veya iptal edilebilmektedir. Linkteki resmi kaynak üzerinden bu siteler de görülebilmektedir.

Lastikcim.com Dev Markalar ve Resmi Kurumlardan Onay Alıyor

Dünyaca ünlü firmaların güven ve takdirini kazanmaya devam eden Lastikcim.com, son olarak Avrupa’nın ilk Goodyear online yetkili satıcı unvanını aldı. Mart 2023 itibarıyla; Lastikcim.com’un online yetkili satıcısı olduğu markalar içerisinde Goodyear, Hankook ve Castrol yer alıyor.

Firmamız, 2023 Yılı itibariyle “Aklın Yolu” sloganıyla yenilenen kurumsal kimliği ve daha da güçlenen yolculuğunun her noktasında tüketiciye maksimum hizmet kalitesi ve güven sağlamak için çalışıyor.

Hâlihazırda ETBİS (Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi) sisteminde kaydı bulunan Lastikcim.com, müşteri kart bilgilerini sisteminin hiçbir noktasında kesin olarak kayıt altında tutmadığını da beyan ediyor.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar