Honda 2018 Accord Lastik Ölçüleri

Honda 2018 Accord Lastik Ölçüleri

2018 model Honda Accord lastik ölçüleri 225/50R17 olarak açıklanırken, orijinal ekipman lastiği olarak Hankook Kinergy GT tercih ediliyor. Hankook Lastikleri yetkilileri, Honda’nın böyle önemli bir modelinde OE tedarikçisi olmaktan onur duyduklarını belirtirken, Hankook yönetim kurulu başkanı yardımcısı “Bu yalnızca firmamızın gelişmiş teknolojisinden değil, Honda’nın Hankook’a duyduğu güvenin de etkisi ile alınmış bir karardır” dediği açıklaması ile durumu özetliyor.

10. Nesil Honda Accord 2018 Teknik Özellikleri ve İncelemesi

Honda’nın orta sınıf lüks araçlar kategorisinde, pazarın önemli oyuncularından birisi olan Accord serisi 2018 yılına yeni bir kasa ile merhaba diyor. Japon otomobil devi Honda Accord serisi 1976 yılından bu yana 9 nesil boyunca başarıyla üretilmiştir.

Honda Civic serisinde gözlemlediğimiz tasarım değişiklikleri, otomotiv sektöründe evrensel olarak şekillenen Alman dizayna geçiş yapan yenilikçi bir yapıda olmuştu ki, Accord serisi de bu süreçten nasibini alıyor. 2018 yılında piyasalarda yerini alacak olan 10. Nesil Accord için hem görsel, hem de teknolojik bazı yenilikler söz konusu.

Otomotiv pazarı istatistiklerinde Honda Accord ile mukayese edilen araçların zirveye oynayan Toyota Avensis, Opel Insignia ve Renault Talisman gibi isimlerdir. Bu rakipler karşısında, ismi sağlamlık ve kalite ile özdeşleşen Accord önemli bir yere sahiptir. Görsel açıdan Honda Accord 2018, dış yapısı genel olarak bumerang tarzı ile biçimlendirilmiş ve eski kasasına nazaran daha kışkırtıcı ve agresif bir görünüme sahip.

Değiştirilen tamponu, Civic modelinde de kullanılan sekiz bölümlü led far yapısı ile bir güç algısı oluşturan Honda Accord, iç dizaynı ve genel hatları ile BMW tutkunlarının da beğenisini kazanıyor.

2018 Accord içerisinde gelen üst düzey müzik / ses sistemi de büyük beğeni topluyor olsa da, onu özel kılan en önemli faktör 192 HP güç üretebilen motoru. Ek paket olarak ise Turbo sistemi ilave edilmiş olan 252 HP güç ve 273 nm tork üreten motor sistemi sunuluyor olacak. Ancak Honda’nın esas hedefi, çağın teknolojik değişikliklerine ayak uydurarak, 2018’den itibaren Accord serisinde elektrikli motor seçeneğini de sunmak olarak açıklanıyor. Güçlendirilen bir motor ve konfor beklentisinin yüksek olduğu bir otomobil söz konusu ise, orijinal ekipman lastikleri de kritik bir tercihe dönüşür. Motorun ürettiği gücü ve direksiyondan gelen manevraları yola yüzeyine en iyi şekilde aktarmak için yüksek yol tutuş özelliği olan bir lastik tercih edilmeli. Ayrıca bu segmente yönelen kullanıcıların konfor beklentilerine de hitap edebilen bir ürün olmalıdır. İşte bu noktada karşımıza Hankook Kinergy GT deseni en iyi seçeneklerden birisi olarak çıkmaktadır. Honda’nın birçok modelinde orijinal ekipman lastiği tedarikçisi olarak tercih edilen Hankook lastikleri, müşteri memnuniyetinin yüksek olması ve “tekrar satın alınma” oranlarının yüksekliği ile sektörde yükselen bir başarı ivmesiyle ilerlemektedir.

Yapılan fonksiyonel güncellemeler ile birlikte 2018 Honda Accord serisinde kör nokta, şerit takip ve çarpışma önleme sistemi gibi birçok donanım sunulmakta.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar