HABAŞ Yerli Otomobil Üretiyor: TOGG’a Rakip Olabilir Mi?

HABAŞ Yerli Otomobil Üretiyor: TOGG’a Rakip Olabilir Mi?

Yerli otomobil üretimi için hazırlıklara başlayan HABAŞ, yerli otomobil markası TOGG için rakip oluyor. 1956 yılından beri faaliyet gösteren yerli firma HABAŞ, geçtiğimiz sene kapanan Honda Gebze fabrikasını satın aldı. Firma, yerli araç üretimi için hazırlıkları tamamladığını duyurdu.

HABAŞ Markası Kime Ait?

HABAŞ firmasının sahibi 1999’da Forbes Dünya Milyarderler Listesi’nde de üst sıralarda yer almayı başarmış olan Mehmet Rüştü Başaran. HABAŞ, Honda’nın 25 senedir üretim gerçekleştirdiği fabrikayı satın alarak otomotiv sektörüne hızlı bir giriş yaptı. Fabrika satın alındığında firmanın amaçlarına göre optimize edileceği tahmin ediliyordu. Ancak yerli otomobil üretileceği bilgisi, TOGG markası için de olduğu gibi kamuoyunda heyecan yarattı.

HABAŞ’ın Yerli Otomobili TOGG’a Rakip Olabilir mi?

TOGG markası akıllı teknolojilere sahip elektrikli otomobil modelleri ile öne çıkıyor. HABAŞ ise yerli hibrit otomobil üretimi planlıyor. Bunun için tüm hazırlıkların tamamlandığı biliniyor. HABAŞ, Honda’nın kapanan İngiltere fabrikasının ekipmanlarını da yerli hibrit araç üretmek için satın almış durumda. Önümüzdeki günlerde HABAŞ, prototip araç tanıtımını gerçekleştirecek.

1 comment
  1. Evet Hizmet, Kalite, Güven diyerek yola çıkan HABAŞ hakkını vererek başacaktır. Şirketin DNA sı çıkacak zorlukların, engellerin ve engellemelerin üstesinden gelecektir.
    Dualarımız sizinle. Allah yardımcınız olsun….

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar