Michelin Online Satıcı

Goodyear UltraGrip 9+ ile Ultra Grip 9’un Farkı Nedir?

Goodyear UltraGrip 9+ ile Ultra Grip 9’un Farkı Nedir?

Yeni Goodyear UltraGrip 9+ ile UltraGrip 9 kış lastikleri, tamamen aynı desen tasarımına sahip. Peki, iki lastik arasındaki fark nedir? Lastik isminin sonunda yer alan “+” ifadesi, ürün için yeni kauçuk bileşiği geliştirildiğini gösteriyor. Yeni Goodyear kış lastiği, bileşik formülasyonunda kullanılan yenilikçi teknolojiler ile daha yüksek performans sunuyor. Goodyear tarafından gerçekleştirilen şirket içi testler, yeni ürünün farklarını ortaya koyuyor. Goodyear UltraGrip 9+ ile özellikle kilometre ömrü önemli ölçüde iyileştirildi.

Goodyear UltraGrip 9+ Performans Farkları

  • %13 oranında daha uzun kilometre ömrü
  • Buzlu ve karlı zeminlerde %3 oranında daha yüksek yol tutuş performansı
  • Karlı zeminlerde %2 daha kısa fren mesafeleri
  • Karla kaplı zeminlerde daha yüksek çekiş gücü

Goodyear UltraGrip 9+ Teknolojiler

MileagePlus Teknolojisi: Daha uzun kilometre ömrü sağlayan bu teknoloji sayesinde Goodyear UltraGrip 9+ zorlu yol koşullarına karşı daha dayanılı hâle getirilmiştir.

WinterGrip Teknolojisi: Goodyear UltraGrip 9+ bu teknoloji ile düşük sıcaklıklarda zemine çok iyi bir şekilde tutunabilmektedir. Soğuk hava koşullarında sırtın esnek kalmasını sağlayan bu teknoloji, buzlanmış ve karlı zeminlerde fren mesafelerini kısaltmaktadır.

Goodyear UltraGrip 9+ Lastik Testi Sonuçları

  1. Goodyear UltraGrip 9+ 2022 ADAC Lastik Testi Şampiyonu

Goodyear UltraGrip  9+ 2022 ADAC tarafından düzenlenen ve 185/65 R15 ebat ile gerçekleştirilen Kış Lastiği Testi sonuçlarına göre 15 lastik arasında 1. olarak seçildi. Ard arda gelen şampiyonluklarıyla UltraGrip 9+ modeli için çok dengeli yapısı ve ıslak yüzeylerde gösterdiği çekiş gücüyle birlikte düşük yakıt tüketimine sahip olduğu belirtilmiştir. Olumsuz bir değerlendirmede bulunulmayan Goodyear UltraGrip 9+ deseni, ‘’özellikle tavsiye edilir’’ güven notu ile derecelendirilmiştir.

  1. Goodyear UltraGrip 9+ 2021 ADAC Lastik Testi Şampiyonu

Goodyear UltraGrip  9+ 2021 Yılında ADAC tarafından gerçekleştirilen 15 İnç Kış Lastiği Testi ile 16 lastik arasından 1.lik kazanarak başarıya ulaştı. Negatif herhangi bir değerlendirilmede bulunulmayan UltraGrip 9+ deseni için tüm yüzeylerde gösterdiği manevra kabiliyeti, ıslak yollarda ve buz üzerinde gösterdiği yüksek çekiş gücü özellikle dikkat çekti.

  1. Auto Zeitung Kış Lastı̇ğı̇ Testı̇: UltraGrip 9+ ‘’Şiddetle Tavsiye Ediliyor’’

2020 Auto Zeitung Kış Lastı̇ğı̇ Testı̇ sonuçlarına göre Goodyear UltraGrip 9+, ‘’şiddetle tavsiye edilir’’ derecesi alarak başarıya ulaşmıştır. 14 Farklı lastiğin değerlendirildiği testte UltraGrip 9+ deseninin gösterdiği bu başarıda karda çekiş gücü, konforlu sürüş deneyimi ve yuvarlanma direnci performansları etkili olmuştur.

Auto Zeitung Goodyear UltraGrip 9+ Lastik Testi

Goodyear UltraGrip Lastikler

Goodyear UltraGrip serisi içerisinde yer alan lastikler, ilk kez 49 yıl önce geliştirilmiştir. Son üyelerinin Goodyear UltraGrip 9+ ve Goodyear UltraGrip Performance+ olduğu bu seri, düşük sıcaklıklarda yüksek güvenlik sağlamak için geliştirilmektedir. Goodyear kış lastikleri serisi, yıllar geçtikçe yenilikçi teknolojiler ile yenilenmeye devam etmiştir. Seride yer alan ürünler, zorlu kış koşullarında yüksek çekiş gücü, güçlü fren ve yol tutuş performansı sunmaktadır. 7 dereceden düşük sıcaklıklarda; ıslak, kuru ve karlı zeminlerde optimum performans sağlamak için geliştirilmektedir.

Goodyear UltrGrip Serilerinin Kanal Yapıları Nasıl?

Goodyear UltraGrip 9+ ve UltraGrip 9, ebatlara göre değişkenlik gösteren kanallı ve kanalsız iki adet tasarıma sahiptir. Goodyear UltraGrip 9+’ın her iki tasarımı da yüksek açılı yönlü olukları sayesinde suyun hızlı bir şekilde tahliye edilebilmesini sağlamaktadır. Bu sayede suda kızaklamaya karşı yüksek dayanıklılık oluşmaktadır. Kanallı veya kanalsız tasarıma sahip; ıslak zemin etiket değeri aynı olan Goodyear UltraGrip 9+ lastikleri arasında ıslak zemin performansı açısından bir fark bulunmamaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir