Goodyear Citroën için Küre Şeklinde Lastik Geliştirdi

Goodyear Citroën için Küre Şeklinde Lastik Geliştirdi

Goodyear, Fransız otomobil üreticisinin Citroën Autonomous Mobility Vision isimli yenilikçi araç modeli için özel lastik prototipi geliştirdi. Goodyear Eagle 360 isimli küre şeklinde lastikler, standart lastiklere benzemiyor. Citroën Autonomous Mobility Vision ile marka geleceğin mobilitesini bugüne taşıyor. Yeni araç, Citroën Skate adlı otonom, elektrikli, çok yönlü bir platform üzerine temellendiriliyor. Platformda bir dizi işlemin gerçekleştirilmesini sağlayan değiştirilebilir bölmeler yer alıyor.

Goodyear Eagle 360 Geleceğin Mobilitesi için İdeal

Citroën Autonomous Mobility Vision

Goodyear orijinal ekipman genel müdürü Hans Vrijsen: “Citroën Autonomous Mobility Vision’un ayrılmaz bir parçası olarak küresel konsept lastik modelimizin prototipini tanıtmaktan gurur duyuyoruz. Goodyear Eagle 360 ​​prototipinin kompakt şekli aracı çevik ve manevra kabiliyeti yüksek hâle getirerek gelecekteki kentsel ve otonom mobilite çözümleri için ideal kılıyor.”

Küre Şeklindeki Goodyear Eagle 360 Lastiklerin Avantajı Ne?

Citroën Autonomous Mobility Vision Rahat ve Sofistike Bir Mekan

Goodyear Eagle 360 ​​konsepti, 2016’da Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. İkinci kez ise Eagle 360 ​​Urban konsepti ile 2017’de sergilendi. Son hâliyle bu küresel lastikler, şekli sebebiyle yüksek düzeyde manevra kabiliyeti sergiliyor. Standart bir lastikten çok daha büyük olan sırt yüzeyi ise uzun ömürlülük sağlıyor. Lastik, düşük yuvarlanma direnci sayesinde elektrikli araçlar için daha fazla menzil sunuyor. Üzerinde yer alan altıgen biçimli kılcallar ise her yönde yüksek yol tutuş performansı sağlıyor.

Goodyear Geleceğe Dönük Yenilikçi Konsept Lastikler Tasarlıyor

Citroën Autonomous Mobility Vision Fütüristik Bir Atmosfer

Vrijsen: “Konsept lastikler, Goodyear gibi yenilikçi bir şirketin geleceğin mobilite zorlukları ile uğraşması; yeni, çığır açan ürünler ve hizmetler geliştirmesi için temel oluşturuyor. Bu benzersiz mobilite projesinde Citroën ile ortak olmaktan ve en yenilikçi konseptlerimizden birinin geliştirilmesinde bir adım daha atmaktan onur duyuyoruz.”

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar