Dört Test Şampiyonluğu: Michelin Pilot Alpin 5 ve Alpin 5 SUV Kış Lastikleri

Michelin Kis Lastikleri Test Sampiyonlugu Blog 1 Dört Test Şampiyonluğu: Michelin Pilot Alpin 5 ve Alpin 5 SUV Kış Lastikleri

Michelin Pilot Alpin 5 ve Michelin Alpin 5 SUV kış lastikleri 2023 yılında yapılan bağımsız kış lastiği testleri içerisinde en iyi performansları göstererek yüksek puanlarla zirveye yerleşti. Ünlü Alman otomotiv dergisi Autobild’de yayınlanan haberlerde ise lastiklerin kışın hem binek hem de SUV araçlar için mükemmel seçim olduğu vurgulandı. Bu gelişmeler kullanıcılara, kış mevsiminde güvenli sürüş ve konforun Michelin Pilot Alpin 5 ve Michelin Alpin 5 SUV kış lastikleri ile yaşanacağının sinyallerini veriyor. Gelin şimdi bu lastiklerin hangi testlerde, hangi özelliklerle öne çıktığına yazımız içerisinde göz atalım.

Autobild 2023 En İyi Kış Lastiği: Michelin Pilot Alpin 5

Michelin Pilot Alpin 5 Kis Lastigi Dört Test Şampiyonluğu: Michelin Pilot Alpin 5 ve Alpin 5 SUV Kış Lastikleri

Premium lastik üreticisi Michelin tarafından geliştirilen Pilot Alpin 5 kış lastiği, AutoBild 2023 testlerinde en yüksek performansı gösterdi. 225/45R18 Ebatlarında alanında güçlü 54 kış lastiği serisinin değerlendirildiği testte, karlı zemin üzerinde gösterdiği mükemmel performansla zafere uzandı.

Michelin Pilot Alpin 5’in öne çıkan başarı kriterleri ise;

  • Karlı zeminde yüksek çekiş gücü,
  • Mükemmel frenleme performansı,
  • Güvenilir yol tutuş ve viraj yeteneği oldu.

AutoBild Sportscars 2023’de Öne Çıkan Kış Lastiği: Michelin Pilot Alpin 5

AutoBild Sportscars tarafından gerçekleştirilen kış lastiği testinde, 225/40R18 ebata sahip bir Toyota GR Yaris kullanıldı. Test sırasında ünlü markaların kış lastiklerinin kuru yolda frenleme, kuru yol tutuş, ıslak yolda frenleme, ıslak yol tutuş, suda kızaklama, karda frenleme ve çekiş gücü performansları değerlendirildi. Michelin Pilot Alpin 5 karlı zemin üzerinde mükemmel performansı ile öne çıktı. Karlı koşullar altında güçlü yol tutuşu ve kontrollü sürüşe destek sağlamasının yanı sıra, frenleme ve karda çekiş gücünde yüksek puanlar aldı. Ayrıca, Michelin kış lastiği test edilen tüm lastikler arasında en düşük gürültü seviyesini kaydederek kullanıcılar için akustik konfor sağlayacağını kanıtladı.

Tyre Reviews Seçti! 2023 UHP Kış Lastiği Şampiyonu: Michelin Pilot Alpin 5

Yaptığı bağımsız kış lastiği testlerinde ünlü ve güvenilir bir kuruluş olan Tyre Reviews alanında güvenilir olan 13 ultra yüksek performanslı kış lastiği serisini test etti. Piyasanın en popüler lastiklerinin değerlendirildiği tüm etaplarda, kuru, ıslak ve karlı zemin performansları dikkate alındı. Ayrıca test edilen kış lastiklerinin yuvarlanma direnci ve gürültü seviyeleri de ölçümlenerek akustik konfor, enerji tasarrufu gibi özellikleri de kıstas olarak analizlere dahil edildi. Michelin Pilot Alpin 5 kış lastiği deseninin kuru zeminde yol tutuşta en iyi performansları elde etmesinin yanında karlı zeminde gösterdiği son derece güçlü frenleme performansı ile şampiyonluğa uzandı.

Michelin Pilot Alpin 5 SUV: Autobild 2023 SUV Kış Lastiği Testi Galibi

Michelin Pilot Alpin 5 Kis Lastigi 1 Dört Test Şampiyonluğu: Michelin Pilot Alpin 5 ve Alpin 5 SUV Kış Lastikleri

Michelin Pilot Alpin 5 SUV kış lastiği, ünlü Alman Otomotiv dergisi AutoBild tarafından 225/60R18 ebatında final etaplarına kalan 9 güçlü marka arasında zafere uzandı! Michelin Pilot Alpin 5 SUV, Avrupa’daki diğer ana rakiplerine göre en uzun ömürlü lastik performansını sunuyor. Bu özelliği sayesinde, yakıt verimliliğini artırarak enerji tasarrufu sağlıyor. Karlı zeminde sorunsuz bir sürüş sağlayan Michelin Pilot Alpin 5 SUV kış lastiği, ıslak zemin için de optimize edilmiş çekiş gücünü yönlü ve simetrik sırt deseni sayesinde sunuyor. Autobild’in aktardığı habere göre ise uzmanlar tarafından; Michelin’in SUV araçlar için geliştirdiği bu özel lastik serisinin şampiyonluğunda ana payın, dayanıklı profili olduğu vurgulanıyor.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar