Continental Kış Lastikleri 2023’te 5 Kez Test Şampiyonu Oldu!

continental kis lastigi test sampiyonluklari 2023 Continental Kış Lastikleri 2023’te 5 Kez Test Şampiyonu Oldu!

Alman premium lastik üreticisi Continental kış lastikleri konusunda dünyanın önde gelen firmalarından biri olarak öne çıkıyor. Continental WinterContact TS 870 ve 870P lastikler ile 2023’te art arda şampiyonluklar kazandı. Yüksek performansları ile öne çıkan Continental kış lastikleri, bu testler ile  üstün performansını bir kez daha kanıtladı.

Continental WinterContact TS 870 ve WinterContact TS 870 P kış lastiği serileri, 2023 yılında yapılan bağımsız testlerde birincilik elde ederek, kış lastiği alanındaki üstün performansını bir kez daha gösterdi. Bu testlerde; Continental WinterContact TS 870 ve WinterContact TS 870 P serileri, ıslak ve kuru zemin üzerinde frenleme, karlı zeminde yol tutuşu ve viraj alma gibi kritik performans kriterlerinde en yüksek puanları aldı.

Son olarak ise; yılbaşı öncesi en güncel test birinciliği haberi farklı bir Continental kış lastiği serisinden geldi. Daha sert kış koşullları ve buzlanmış zeminlere uygun yapısı ile öne çıkan Continental Viking Contact 7 kışlık lastikler de test şampiyonluğu elde etti. Bu başarı hakkında detayları da yazımızın sonuna sakladık. Gelin şimdi blog yazımızın devamında Continental kışlık lastik test şampiyonluk ayrıntılarına bakalım. Bu muhteşem başarılar, şirketin kış lastikleri konusundaki uzmanlığını ve geleceğe dönük inovasyon yeteneğini de gösteriyor. Alman teknolojisi ile geliştirilen Continental lastikler, kış aylarında güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi isteyen sürücüler için ideal bir seçenekler sunuyor.

Auto Bild 2023 Kış Lastiği Testinde Continental Nasıl Değerlendirildi?

Continental WinterContact TS 870 P, Almanya’nın Auto Bild dergisi tarafından yapılan SUV kış lastiği testinde “Örnek kış lastiği” olarak en yüksek puanla değerlendirildi. Test, Avrupa, Amerika ve Asya’dan 54 farklı ürünü kapsayan lastikler arasında gerçekleştirildi. Test aracı olarak BMW 3 serisi otomobil kullanılmıştır. Continental WinterContact TS 870 P kış lastiği için karlı, ıslak ve kuru yollarda kısa fren mesafeleri Autobild editörleri tarafından övülmüştür. Ayrıca lastiğin kullanıcılarına, hassas manevra kabiliyeti ve güvenilir sürüş özellikleri sunduğu da vurgulanmıştır.

2023 ADAC Kış Lastiği Test Şampiyonu: Continental WinterContact TS 870

Alman otomotiv derneği ADAC tarafından 17 inç binek araç kategorisinde gerçekleştirilen kış lastiği testinde, Continental WinterContact TS 870 serisi 225/45R17 ebadında birinciliğe uzandı. ADAC’ın en yüksek test notu olan “iyi” (2.0) ve İsviçreli meslektaşları ÖAMTC “şiddetle tavsiye edilir” notu ile ödüllendirildi. Bu, Continental’in kış uzmanının test edilen 16 model arasında birinci olduğu anlamına geliyor ve kullanıcılara kış aylarında maksimum performansı sunacağının sinyallerini veriyor. Lastik test analizlerinde bu otomobil dernekleri; Avrupalı, Asyalı ve Amerikalı üreticilerin 225/45R17 ve 205/60R16 ebatlarındaki toplam 32 lastik modelini test etti. Test aracı olarak 225 ebadındaki lastikler için bir VW Golf kullanılırken, daha küçük lastik ebadını test etmek için bir VW T-Roc kullanılmıştır.

Tyre Reviews 2023 Kış Lastiği Testi ile Çifte Zafer Nasıl Geldi?

Continental Dünyaca ünlü İngiliz bağımsız lastik test kuruluşu Tyre Reviews kış lastiği testlerinde de çifte zafere uzandı! Tyre Reviews tarafından sektörde adını duyurmuş dokuz güçlü markanın kış lastiklerinin değerlendirildiği testlerde Alman premium lastik üreticisi sonuçlarıyla göz doldurdu. 255/40R19 Ebatlarında Ford Mustang aracın UHP kış lastiği test sonuçlarında şampiyonluğu Continental WinterContact TS 870 P göğüsledi. Continental’in aynı kış lastiği serisi Tyre Reviews’in bir başka değerlendirmesinde de 2. Kez zirveyi görerek 235/60R18 ebat SUV araçlar için yapılan sınavdan da başarıyla geçti ve çifte zaferi ilan etti.

Continental Hangi Kış Lastiği Serisiyle 5. Şampiyonluğu Kazandı?

2023 Yılı bitmeden Tyre Reviews tarafından yayınlanan son güncel kış lastiği testinde ise, zorlu kış koşullarına hitap eden özellikle İskandinav ülkelerinde şartlara en iyi uyum sağlayan seriler değerlendirildi. Nordik olarak nitelendirilen bu serilerin 225/45R17 lastik ebatı kullanılarak en popüler yedi çivisiz lastik grubu test edildi. Sonuçlara göre. Beş sene önce tanıtılıp piyasaya sürülen ve rüştünü ispatlamış lastiklerden biri olan Continental VikingContact 7 kış lastiği serisi hanesine 2023 yılında bu kez şampiyonluğu yazdırdı. Lastik, buzlu zemin üzerinde çok dar virajlarda direksiyon hakimiyetini en iyi şekilde korumayı başardı. Karlı yollar üzerinde, ıslak zeminde ve soğuk iklimlere sahip bölgelerde kuru asfalt frenleme performansında oldukça iyi puanlar alarak bu şampiyonluğun gelmesinde yüksek pay sahibi oldu.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar