Citroen Ami Elektrikli Araç Özellikleri ve Lastik Ölçüleri

Citroen Ami Elektrikli Araç Özellikleri ve Lastik Ölçüleri

Şehir içi mobiliteye yeni bir bakış kazandırma iddiasıyla tanıtılan Citroen Ami, Türkiye’de de satışa sunuldu. Araç, kompakt yapısı ve uygun fiyatları ile öne çıkıyor. Türkiye’nin en ucuz elektrikli aracı olarak sunulan Citroen Ami, satışa sunulduğu gün stoklarını tüketti. İlk kez 2019 Cenevre Otomobil Fuarı dahilinde tanıtılan Citroen Ami, herkes için erişilebilirlik sunmayı hedefliyor.

Citroen Ami Lastik Ebatları

Citroen Ami ön ve arkada 155/65R14 ebadındaki lastiklere sahip. Bu kolay bulunabilir lastik ölçüleri, marka çeşitliliği açısından avantajlı. Aynı zamanda birçok lastik ölçüsüne göre çok daha uygun fiyatlı 155/65R14 lastikler, tasarrufa da katkı sağlıyor.

Citroën Ami Teknik Özellikleri

https://www.youtube.com/watch?v=ccPNM50yEZc
  • Tamamen elektrikli otomobil Citroën Ami, çevre dostu bir ulaşım çözümüdür.
  • %100 elektrikli güç aktarma sistemi ile sessiz sürüş sağlamaktadır.
  • Pratik kullanımı ile şehir ulaşımı için mükemmeldir.

Kompakt Yapı: Citroen Ami Boyutları

  • Uzunluk: 2,41 m
  • Genişlik: 1,39 m
  • Yükseklik: 1,52 m

Citroen Ami, kompakt boyutları ile bir park boşluğu alanının yarısını kaplamaktadır. Ayrıca 7,2 metrelik çapı da şehir içinde manevra yapmayı kolaylaştırmaktadır.

Citroen Ami Tasarım Özellikleri

Citroen Ami, Y şekilli farlara sahip özgün ve modern ön tasarımı ile öne çıkıyor. Farklı renk seçeneklerine sahip kişiselleştirme paketleri ve ön kısımdaki iki boyutlu logo, tasarımı çok daha keyifli hâle getiriyor.

Citroen Ami Tasarım Özellikleri

Akıllı tasarım özelliklerine sahip olan Citroen Ami sınırlı sayıda parçadan oluşuyor. Bu parçalar, birbirine simetrik olarak yerleştirilen tamponlar, şoför tarafındaki menteşeli kapı, akıllı eşya koyma bölümü vb. ögeleri içeriyor

Citroen Ami Araçlar için B1 Ehliyet Yeterli mi?

Citroen AMI araçların öne çıkan özelliklerinden biri de esneklik tanıyan yapısı. Bu yeni kompakt elektrikli araç, B1 ehliyetine sahip herkes tarafından kullanılabiliyor. Bu da 16 yaş itibarıyla kullanılabileceği anlamına geliyor. Maksimum 45 km / s hıza sahip olan Ami, dengeli sürüş özelikleri ile güvenlik sağlıyor.

Citroen Ami Nasıl Şarj Ediliyor?

Citroen AMI araçları yolcu kapısının iç kısmında bulunan entegre bir kablo ile kolay bir şekilde şarj etmek mümkün. Bu kabloyu aynı bir akıllı telefon gibi standart bir prize (220 V) takarak şarj edebilirsiniz. Citroen Ami, yalnızca 3 saat içerisinde şarj olabiliyor.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar