Audi’nin Elektrikli Otomobilleri için Tercihi: Hankook Ventus S1 evo3 EV

Audi’nin Elektrikli Otomobilleri için Tercihi: Hankook Ventus S1 evo3 EV

Elektrikli otomobiller için özel olarak geliştirilen Hankook Ventus S1 evo3 EV, Audi modelleri için orijinal ekipman olarak tercih ediliyor. Hankook yaz lastikleri, Audi e-tron ile birlikte; markanın tamamen elektrikli ilk spor otomobil modeli olan Audi e-tron GT’te de kullanılacak.

Hankook Elektrikli Otomobil Pazarında Payını Büyütüyor

2020’de elektrikli araç pazarı, Avrupa’da bir önceki yıla oranla %138 büyüdü. Böylece elektrikli otomobil kategorisi, diğer tüm araç kategorilerinin önüne geçmiş oldu. Güney Koreli lastik devi Hankook, Audi e-tron GT için geliştirdiği ürünler ile elektrikli otomobil lastikleri pazarından pay alıyor. Prototipi 2018’de tanıtılan Audi e-tron GT’nin ön aksında 225/55R19 XL 103Y, arkasında ise 275/45R19 XL 108Y ebadında Hankook yaz lastikleri kullanılacak. Hankook Ventus S1 evo3 EV, elektrikli spor otomobiller için optimize edilen teknik özellikler ile sunuluyor.

Hankook Elektrikli Otomobil Lastikleri Üzerinde Çalışıyor

Hankook Orijinal Ekipman Geliştirme Departmanı Başkan Yardımcısı Moonhwa Hong: “Elektrikli otomobil lastikleri geliştirmek, gerçekten karmaşık bir iş. Bu nedenle; bu alandaki araştırmaları erkenden genişletmiş olmamızın karşılığını şimdi alıyoruz. Hankook Ventus S1 evo3 EV gibi bu alan için geliştirilmiş lastikler, artık spor elektrikli otomobil segmentinde Audi e-tron da dahil olmak üzere çeşitli premium modeller için tercih ediliyor. Bu segmentte çok iyi bir konuma sahip olan Audi e-tron GT de bunlar arasında yer alıyor.”

Hankook Ventus S1 evo3 EV

Hankook Ventus S1 evo3 EV Verimlilik ve Performans Sunuyor

Hankook orijinal ekipman departmanı direktörü Jeongho Park: “Sonuçtan gurur duyabiliriz. Lastiğimiz, Audi e-tron GT modelinin çok yüksek sürüş gücünü yola iyi bir şekilde iletiyor. Aynı zamanda; yüksek verimlilik ve menzil için elektrikli araç modellerinde önemli olan düşük yuvarlanma direncini sağlıyor.”

Hankook Ventus S1 evo3 EV Gürültüyü Azaltıyor

Elektrikli araçlar geleneksel otomobillere göre daha düşük motor sesine sahip. Bu da lastik ve yoldan kaynaklı gürültünün araç içerisinde daha fazla duyulmasına neden alıyor. Hankook Ventus S1 evo3 EV sırt deseni, bu nedenle muadili olan evo3’e kıyasla gürültüyü 3 desibel azaltıyor. Ürün geleneksel araç muadillerinde kullanılan Hankook yaz lastikleri gibi yüksek yol tutuşu ve hassas direksiyon tepkisi sağlıyor.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar