2022’de Beş Kış Lastiği Testi Şampiyonluğu: Continental WinterContact TS 870

2022’de Beş Kış Lastiği Testi Şampiyonluğu: Continental WinterContact TS 870

Continental WinterContact TS 870, 2022’de Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin büyük otomobil kulüplerinin gerçekleştirdiği üç testin tamamında birinci oldu. Aynı zamanda prestijli otomobil dergilerinin testlerinde de başarılı test sonuçları ile öne çıktı. Continental kış lastiği her iki ebatta da (185/65R15 ve 215/60R16) en iyi sonuçları elde etti. İsviçre’nin ünlü otomobil kulübü Touring Club Switzerland (TCS),  test edilen iki ebadı da “Kesinlikle Tavsiye Edilir” olarak değerlendirdi.

Continental WinterContact TS 870 Kış Lastiği “Kesinlikle Tavsiye Ediliyor”

TCS (İsviçre Touring Kulübü) Continental WinterContact TS 870 lastiklerin dengeli performansını özellikle takdir etti. Continental kış lastiği, kuru ve ıslak zeminlerde ikna edici bir performans sundu. Bununla birlikte buzlu ve karlı zemin performansı, düşük aşınma oranı ve enerji verimliliği ile de çok yönlü performansını kanıtladı. ADAC ve ÖAMTC, karşılaştırmalı 2022 kış lastiği testi sonuçlarını yayınlayarak bu sonuçları ortaya koydu. Continental kışlık lastik, Avusturya ve Alman otomobil kulüplerinin testlerinde de tüm zeminlerde yüksek performans sergiledi.

Avrupa’nın üç prestijli otomobil kulübü tarafından gerçekleştirilen yıllık kış lastiği testleri, endüstri için bir ölçüt olarak kabul ediliyor. Bu yıl Continental WinterContact TS 870 ile birlikte 33 ayrı lastik deseni değerlendirildi. Testler, farklı araç sınıfları için popüler lastik ebatları olan 185/65R15 ve 215/60R16 lastikler ile gerçekleştirildi.

Continental 2022’de Auto Zeitung ve Auto Express’in Kış Lastiği Test 1.si

Continental WinterContact TS 870, bu yıl iki prestijli otomobil dergisi tarafından gerçekleştirilen testlerde de şampiyon lastik oldu. İngiltere’nin en çok okunan otomobil dergisi Auto Express ile Alman Auto Zeitung testlerinde 1. Continental kış lastiğiydi.

Continental WinterContact TS 870

Continental’de lastik geliştiricisi Andreas Schlenke: “Continental lastikleri hem yaz hem kış aylarında güvenliği temsil eder. Büyük otomobil kulüplerinin testlerinde alınan zaferler, premium kalite iddiamızı kanıtlıyor ve geliştirme ekibimizin çabalarını onurlandırıyor.”

Yeni Continental Kış Lastiği WinterContact TS 870’in Farkı Ne?

Continental WinterContact TS 870, markanın uzmanlarınca baştan aşağı yeniden tasarlanan bir ürün. Continental kış lastiği, tamamen yeni bir sırt deseni, kauçuk bileşiği ve karkas yapısına sahip. Yeni Continental kışlık lastik, tüm bu geliştirmelerin sonucunda serideki bir önceki ürüne göre buzlu zeminde %3 daha kısa fren mesafesine sahip. Aynı zamanda karlı zeminde yol tutuşunun güçlendirilmesi ile %5 daha iyi manevra kabiliyeti sunuyor. Bununla birlikte test sonuçları, Continental WinterContact TS 870 lastiklerin kilometre performansının da %10 yükseldiğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar