Yeni Continental SportContact 7 Prestijli Tasarım Ödüllerinin Gözdesi Oldu

Yeni Continental SportContact 7 Prestijli Tasarım Ödüllerinin Gözdesi Oldu

Lastik sektöründe estetik söz konusu olduğunda genel olarak akla jantlar gelir. Yeni Continental SportContact 7 ise aldığı ödüller ile lastiklerin hem performans hem de tasarım olarak olağanüstü sonuçlar doğurabileceğini gösteriyor. Sportif performansı ile öne çıkan yeni Continental yaz lastiği, en prestijli uluslararası tasarım ödüllerinden ikisini kazandı: Red Dot Ödülü: Ürün Tasarımı ve iF TASARIM ÖDÜLÜ.

1954’ten beri düzenlenen iF TASARIM ÖDÜLÜ, dünyanın en eski bağımsız tasarım kurumu iF International Forum Design GmbH tarafından yılda bir kez verilmektedir. iF DESIGN AWARD konu mükemmel tasarım olduğunda dünya çapında tanınan bir ticari marka olmuştur. Uluslararası düzeyde iyi tasarım kalitesinin bir göstergesi olan “Red Dot” da dünyanın en büyük ve eski, prestijli tasarım yarışmaları arasında yer almaktadır.

Performans ile Estetik Buluşuyor: Continental SportContact 7

Continental SportContact 7 geliştirilirken tasarım uzmanları üç ana hedefi takip etti:

  1. Başarılı “SportContact” lastikler için güvenilir bir “yeni nesil” lastik geliştirmek.
  2. Geliştirilen yenilikleri en iyi şekilde görünür hâle getirmek.
  3. Üçüncüsü, tasarım dilinin modern spor otomobillerinkiyle uyumlu olması.

Yeni Continental yaz lastiği, bu sayede performans ve sürüş keyfini bir araya getirdi. Lastiğin desen tasarımı, sadece şık görünmekle kalmıyor, aynı zamanda hem kuru hem ıslak zeminlere iyi bir şekilde adapte olabiliyor. “Adaptip Sırt Tasarımı” ile yaz aylarında her koşulda yüksek yol tutuş performansı sunuyor. Buna ek olarak “BlackChili” isimli özel kauçuk bileşiği de maksimum performans için sırt tasarımına tam olarak uyum sağlıyor.

Continental SportContact 7 Red Dot Jürilerini İkna Etti

2022 Red Dot Jürisinin 48 uluslararası üyesi, “Red Dot Ödülü: Ürün Tasarımı” için 60 ülkeden gönderilen ürünlerin her birini ustaca, ayrı ayrı ve kapsamlı bir şekilde inceledi. Ödüller verilirken “iyi tasarım ve yenilik arayışı” dikkate alındı. 60 ayrı ülkeye ait ürünler arasında yalnızca Continental SportContact 7 gibi, uzmanları üstün tasarım kalitesiyle ikna eden ürünler ödüllendirildi.

Red Dot CEO’su Dr. Peter Zec, 2022 yarışması hakkında şunları söyledi: “Bu yarışma yılında, ödüllü ürünlerin kanıtladığı belirgin yaratıcılık beni özellikle etkiledi. Biçim ve işlevsellik açısından hâlâ şaşırtan tasarımların olması gerçekten etkileyici ve övgüye değer.”

Continental Yaz Lastiği if DESIGN’da 11.000 Ürün Arasında Öne Çıktı

Continental SportContact 7 amiral gemisi lastiğin bu yıl kazandığı bir diğer ödül de İf TASARIM Ödülü idi. Üstün performanslı Continental yaz lastiği, “Otomobil / Taşıt” kategorisinin “Ürün” dalında ödüle layık görüldü. Continental SportContact 7, 132 uzman jüri üyesini özellikle yenilikçi formu ve işlevi ile etkiledi. Yarışma için bu yıl 57 ülkeden 11.000 ödül başvurusu yapıldı.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar