Michelin Online Satıcı

Uluslararası Tasarım Ödüllerine, Continental UltraContact NXT Damga Vurdu

Continental NXT Altin Tasarim Odulu Kazandi Blog Uluslararası Tasarım Ödüllerine, Continental UltraContact NXT Damga Vurdu

Otomotiv endüstrisi, sürdürülebilirlik ve çevre dostu inovasyonlarla her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Bu yenilikçi rüzgârın en yeni ve en parlak örneklerinden birisi de Continental UltraContact NXT yaz lastiği serisi. 2023 Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde “Otomotiv ve Taşımacılık / Otomobil Aksesuarları” kategorisinde “Altın” ödül kazanan Continental UltraContact NXT yaz lastiği hem tasarımı hem de sürdürülebilir malzeme kullanılarak üretilmiş olmasıyla oldukça dikkat çekiyor. Continental’in sükse yapan bu serisinin özelliklerine ve tasarım ödüllerinde gelen başarının detaylarına gelin şimdi hep birlikte bakalım.

Continental UltraContact NXT, Sürdürülebilir Olarak Nasıl Öne Çıkıyor?

Continental UltraContact NXT yaz lastikleri ile otomotiv sektöründe sürdürülebilirliğe verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor. Lastik, %65’e kadar yenilenebilir, geri dönüştürülmüş ve ISCC Plus kütle dengesi sertifikalı malzemeler içeriyor. Bu, Continental lastiklerinin bugüne kadarki en sürdürülebilir seri niteliğinde lastiği olma özelliğini taşıyor.

Continental UltraContact NXT Yaz Lastikleri Nasıl Tasarlandı?

Continental UltraContact NXT yaz lastiklerinin tasarımı, sadece göze hitap etmekle kalmıyor, aynı zamanda lastiğin sürdürülebilir misyonunu net biçimde temsil ediyor. UltraContact NXT lastiğinin 3D ve derinlik efektleri kullanılarak tasarlanan yaprak simgesi, firmanın geleceğe dönük çevre dostu mesajını vurguluyor. Continental lastiklerinin endüstriyel tasarımcısı Stefan Rittweger, bu perspektif efektini ilk kez başardıklarını ve tasarımın, ürüne olan güveni artıran karakteristik detaylar içerdiğini belirtiyor.

Continental UltraContact NXT Serisinin Performans Değerleri Nasıl?

continental nxt yaz lastigi performans degerleri Uluslararası Tasarım Ödüllerine, Continental UltraContact NXT Damga Vurdu

Yenilikçi tasarımı ve sürdürülebilir malzemeleri buluşturan Continental UltraContact NXT yaz lastiği, maksimum güvenlik ve performansı da beraberinde getiriyor. Piyasaya sürülen tüm ebatları, AB lastik etiketinde yuvarlanma direnci, ıslak zeminde frenleme ve dış gürültü alanlarında en iyi derecelendirme olan “A” sınıfını alıyor. Böylelikle sürüş sırasında akustik konfordan ödün verilmezken, yol tutuş performansında da Continental UltraContact NXT kullanıcısına güven veriyor.


Continental Lastikleri, Vision 2030 Programıyla Neyi Hedefliyor?

Continental lastikleri, yıllardır sunduğu değerler doğrultusunda yenilikçi teknolojileri ve sürdürülebilir ürün ve hizmetleri ilerletme konusunda durmaksızın çalışıyor. 2030 yılına kadar lastiklerinde %40’tan fazla yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş içerik kullanmayı hedefliyor. Continental UltraContact NXT, bu iddialı sürdürülebilirlik hedeflerini yerine getirme ve Vision 2030 strateji programında belirtilen; ‘’en inovasyon odaklı lastik üreticisi’’ olma yolunda önemli bir adım.

Uluslararası Tasarım Ödülü Kazanmak Ne Anlama Geliyor?

preview continental pp ida a73c8b2bc8 Uluslararası Tasarım Ödüllerine, Continental UltraContact NXT Damga Vurdu

Uluslararası Tasarım Ödülleri (IDA), 2007 yılından bu yana her yıl, sıra dışı tasarım vizyonerlerini tanımak, kutlamak ve dünya çapında gelecek vadeden yetenekleri keşfetmek amacıyla veriliyor. Mimarlık, iç mekân tasarımı, ürün, grafik ve moda tasarımı alanlarında önde gelen uzmanlardan oluşan jüri, her eseri yenilik, estetik, işlevsellik ve ekolojik uyumluluk gibi katı kriterlere göre değerlendiriyor.

Continental’in UltraContact NXT’si, sürdürülebilirlik ve tasarımın mükemmel uyumunu temsil ediyor ve otomotiv endüstrisindeki yenilikçi değişimin ön saflarında yer alıyor. Bu başarı, sadece bir lastiğin değil, bir markanın geleceğe dönük vizyonunu ve taahhüdünü simgeliyor. Continental, UltraContact NXT ile sadece bir ödül kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda sürdürülebilir bir gelecek için attığı adımları da tüm dünyaya duyurmuş oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir