Toyota Corolla 2016 Lastik Ölçüleri ve Fiyatları

Toyota Corolla 2016 Lastik Ölçüleri ve Fiyatları

Toyota Corolla, Japon otomotiv sektörünün efsane ismi Toyota Motor Corporation tarafından 1966 yılından bu güne 10’un üzerinde farklı versiyon ile üretilmekte ve dünyanın en çok satılan otomobili ünvanını uzun süredir korumaktadır. C Segment olarak da bilinen kompakt otomobiller kategorisinde yer alan Toyota Corolla, dört farklı donanım paketi ile sunuluyor.

Toyota Corolla Lastik Ölçüleri ve Toyota Corolla Lastik Fiyatları

Yeni Toyota Corolla 2016 lastikleri için standart paketlerde 205/55R16 ölçüsü tercih edilmiş. Toyota Corolla 2017 lastik ebatları olarak resmi kataloglarda üç seçenek bulunmaktadır.

  • 15 Jant paketi: 195/65R15 Toyota Corolla Lastik Fiyatları
  • 16 Jant paketi: 205/55R16 Toyota Corolla Lastik Fiyatları
  • 17 Jant paketi: 215/45R17 Toyota Corolla Lastik Fiyatları
  • Toyota Corolla Mini Stepne Ölçüsü : 5 x 114

Aracınızı alırken paket seçenekleri arasında 16” çelik jant veya alüminyum jant seçenekleri sunulmakta iken, lastik basınç uyarı sistemi gibi özellikler de opsiyonel olarak sunuluyor.

Toyota Corolla Jant Ölçüleri

Her ne kadar birçok yerde 1.8i motor hacimli Toyota Corolla 2016 jant ölçüleri, Toyota Corolla jant ebatı olarak yansıtılsa da, 1.8i motor seçeneği yalnızca United States için çıkarılan bir pakettir. Bu pakette 5×100 bijon aralığı ile piyasaya sürülen yeni Corolla, Avrupa ürünlerinde aşağıdaki ebatlarla sunulmaktadır.

  • 15 Jant paketlerde: 6×15 5×114.3 ET39 CB60
  • 16 Jant paketlerde: 6.5×16 5×114.3 ET45 CB60
  • 17 Jant paketlerde: 7×17 5×114.3 ET50 CB60

Modern ve şık bir görünüme sahip olan yeni Toyota Corolla 2016, yalın tasarımı ile kompakt araç sahiplerinden büyük ilgi görüyor. 1966 yılından bu yana devam eden Corolla üretiminin verdiği deneyimin, güncel teknolojilerle harmanlandığı Corolla 2016’da, Toyota mühendisleri tarafından ortaya konulan konsept, sınıfında lider bir iç mekan ve fonksiyonellik sunmaktadır. Kimi otomobil bilgi kaynaklarında “makyajlı Toyota Corolla” olarak da ifade edilmekte olan ürünün tasarım sürecinde her ayrıntı baştan dizayn edilerek, Corrola konsepti adeta baştan yaratılmış.

Otomotiv dünyasında son dönemlerde üreticilerin yoğun olarak yönlendiği aerodinamik tasarım çizgileri, Corolla’nın stil sahibi klasik çizgilerinin asaleti ile buluşarak ortaya yeni bir konsept çıkartıyor. Üst ve alt ızgarada tercih edilen yeni tasarım ile araca daha güvenli bir duruş kazandırılmış. Yeni Toyota Corolla için yeniden tasarlanan koltuk yapısı sayesinde tüm yolcular için daha fazla konfor sunulması hedeflenirken, kabin sınıfının en iyi diz mesafesi ile rakipleri karşısında ön plana çıkıyor.

Anahtar arama derdine son!

Yeni Toyota Corolla, teknoloji ile bütünleşik bir konsept ile sunuluyor. Akıllı giriş ve çalıştırma sistemi sayesinde anahtar arama derdine bir son vermeye ne dersiniz? Akıllı anahtar üzerindeki bagaj düğmesi sayesinde, bagaj kilidine doğrudan müdahale edilmesine de olanak tanıyor. Kompakt otomobil kullanıcılarının ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış tasarımda yer verilen 452 LT kapasiteli geniş bagaj ile aile tatilinizde kimin küçük valiz alacağını tartışmaya son! Araç ile ilgili tüm panel fonksiyon ve ihtiyaçlarını tek bir dokunmatik panelde toplayan iç dizayn da, sürücüye araç ile ilgili kapsamlı bir hakimiyet sunuyor.

Toyota motorları için geliştirilen Valvematic teknolojisi ve Toyota Optimal Drive özelliğindeki motor seçenekleri ile dengeli bir güç ve verimlilik oranı sunmaktadır. Yakıt tüketimini azaltmaya ve sürüş konforunu arttırmaya yönelik gövde dizaynı ile yeni Corolla, sürüş stabilitesini de sürücülere vadetmektedir. Multidrive S şanzıman teknolojisi de bu bağlamda önemli bir etkiye sahiptir. 1.33 ve 1.6 litre benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra, 1.4 dizel motor seçeneği de Toyota Corolla 2016 paketleri arasında yer alıyor. Standart olarak Toyota Corolla 2016 ile birlikte gelen bazı özellikler ise şu şekilde: Follow Me Home sistemi ile, siz aracınızdan uzaklaşırken, farlar, karanlığı aydınlatmak için yanmaya devam eder ve sizden sonra otomatik olarak kapanır.

Yokuşta Kalkış Destek Sistemi ile ayağınızı frenden çektiğinizde 2 saniye boyunca freni aktif tutmaya devam eder ve dik yokuşlarda da sorunsuz şekilde kalkış yapmanızı sağlar. Elektronik çekiş kontrol sistemi ile ani hızlanmalarda patinaja karşı bir önlem olarak, patinaj başladığında sistem otomatik bir şekilde motor gücünü azaltır ve fren sistemine çekiş normale dönene kadar müdahale eder. Araç denge kontrol sistemi ile aracınızın kayarak yoldan çıkmasını engellemek için, ilgili tekerleklerde fren sistemini aktif eder ve motor torkunu düzenleyerek aracın yol tutuşunu düzenler. Multidrive S sistemi ile otomatik şanzıman sisteminin konforunu ve düz şanzımanların yakıt ekonomisini birleştiren bu teknoloji ile kasnak oranı kesintisiz şekilde ayarlanarak maksimum yakıt ekonomisi sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar