Nokian Outpost AT Lastiklerin Lansmanı Dijital Ortamda Gerçekleşti

Nokian Outpost AT Lastiklerin Lansmanı Dijital Ortamda Gerçekleşti

Nokian Outpost AT, SUV’ler ve pikap araçlar için geliştirilen bir 4 mevsim All Terrain lastik desenidir. Ürün, markanın Rotiiva AT ve AT Plus lastiklerinin gelişmiş versiyonu olarak sunuluyor. Finlandiya menşeili Nokian Lastikleri, kış lastiği mucidi olarak tanınıyor. Markanın Avrupa Pazarlama Yöneticisi Catja Wiedenmann ise lansmanda Nokian’ın artık yalnızca bir kış lastiği firması olmadığını, bir “teknoloji firması” olduğunu vurguladı. Nokian, sektörde her zemin ve mevsim koşulu için sunduğu yenilikçi teknolojilerle öne çıkıyor.

Wiedenmann: “80 yıldan daha uzun bir süredir en zorlu sürüş koşulları için ürün geliştirmede uzmanlaştık. İlk başta bu koşullar, buzlu ve karlı zeminlerdi. Şimdi bunlar arasında; kumlu, çamurlu ve taşlı zeminler de yer alıyor.”

Nokian Outpost AT Hangi Koşullarda Kullanılabiliyor?

Nokian; pikap, CUV ve SUV araç pazarındaki hızlı büyümenin farkında olarak tüm kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun çok çeşitli lastikler geliştiriyor. Kimi sürücüler, sınırları aşmak isterken bazıları sadece uzun aile seyahatlerinde güvenlik arıyor. Bu araçların bazıları ise ağır yükler taşımak için kullanılıyor. Bundan dolayı; macera, verimli çalışma ve üst düzey güvenlik odaklı lastikler pazara sunuluyor. Nokian Outpost AT ise çok çeşitli durumlarda kullanım için sunulan esnek bir çözüm. En zorlu koşullar için geliştirilen yeni nesil All Terrain lastiği, uzun yıllara dayanan yoğun test çalışmaları sonucu ortaya çıktı. Lastiğin lansmanında “sınırları aşan” özelliklerine vurgu yapıldı. Nokian Outpost AT’nin öne çıkan özellikleri ve kullanılan teknolojiler, üç başlık altında özetlendi:

  • Zorlu şartlara karşı daha fazla dayanıklılık
  • Farklı arazi ve yol koşullarında güvenlik
  • Daha uzun lastik ömrü

Yeni Teknolojiler ile Daha Fazla Dayanıklılık

Nokian Outpost AT, dayanıklı ve güçlü yapıya sahip bir lastik. Nokian Lastikleri, lastiğin sağlamlığını arttırmak için yaratıcı teknolojilerden yararlanıyor. Bu sayede kayalık zeminler gibi en zorlu koşullarda dahi güvenlik sağlanıyor.

Artık Lastiğin Tamamı Aramid Teknolojisi ile Korunuyor

Nokian Lastikleri, 2014’ten bu yana; lastik yanaklarında Aramid teknolojisinden yararlanıyor. Üst düzey koruma sağlayan bu teknoloji, kurşun geçirmez yeleklerde ve havacılık endüstrisinde de kullanılıyor. Nokian, şimdi ise “Aramid Sidewall” teknolojisinden “Aramid Shield” teknolojisine geçiş yapıyor.

Artık Aramid koruması, lastiğin her kısmında bulunuyor. Bu teknoloji, ilk kez Nokian Outpost AT lastikler ile tanıtıldı. Nokian AT lastik, bu sayede sırt delinmesine ve patlamaya karşı dayanıklı. Aynı zamanda yanak bölgesi de kesilme ve hasar görmeye karşı oldukça dirençli.

Nokian Outpost AT Aramid Teknolojisi

Nokian Lastikleri Global Ürün Yöneticisi Tomy Ajoviita: “Aramid Yanak Teknolojisi, kurşun geçirmez yelek ise ‘Aramid Shield Teknolojisi’ tüm vücudu kaplayan bir zırhtır.”

Sivri Nesnelere Karşı Koruma Sağlayan Tasarım

Nokian Outpost AT, “Gravel Guards” olarak adlandırılan korumalara sahiptir. Dişler arasında yer alan şeritler, taş vb. sivri cisimlerden kaynaklı delinme riskini azaltmaktadır. Yeni Nokian AT lastik, böylece engebeli ve kayalık arazilerde güvenle ilerlemeyi sağlamaktadır.

Yüksek Yük Kapasitesi

Nokian Outpost AT, sağlam yapısı ile ağır yüklere karşı dayanıklıdır. Karkası yüksek mukavemetli materyaller ile güçlendirilmiştir.

Nokian Lastikleri Ar-Ge Başkanı Olli Seppälä: “Nokian Outpost AT, şimdiye kadar ürettiğimiz en sağlam lastiklerden biri. Aramid Shield™ sayesinde en üst düzeyde dayanıklılık sağlayacak kadar agresif ve yol boyunca konfor sunacak kadar rafine.”

Sınırları Aşın: Her Koşulda Yüksek Çekiş Gücü

Nokian Outpost AT, sürücülerin sınırlarını kaldırmalarına ve yolculuğun gerektirdiği her yere güvenle gitmelerine yardımcı oluyor. Yeni Nokian 4 mevsim AT lastik, hem çeşitli arazilerde hem otoyol koşullarında güvenli performans sunuyor. Bunun için bir dizi yenilikçi teknolojiden yararlanılıyor. Nokian Outpost AT, taşlı arazi koşullarından yumuşak çamur ile kaplı zeminlere dekyüksek çekiş gücü sağlıyor. Yeni lastik, tekerlek izlerinin oluştuğu, çukurların olduğu arazilerde güvenlik sunuyor.

Nokian Outpost AT Omuz Yapısı

Özel Yanak ve Omuz Tasarımı: Yumuşak zeminlerde ekstra yol tutuşu.

Canyon Cuts: Bu özel oluk tasarımı ile lastiğin sulu kar ve çamuru her yönden hızlı bir şekilde tahliye edebilmesi sağlanıyor. Çamurlu ve karlı zeminlerde çekiş gücü artıyor.

3PMSF ( 3 Zirveli Dağ Kar Tanesi) Sembolü: Yanakta bulunan bu işaretleme, lastiğin düşük sıcaklıklarda ve karla kaplı zeminlerde test edilerek onay aldığını gösteriyor. Nokian Outpost AT, bu sayede dört mevsim güvenle kullanılabiliyor.

3 Boyutlu Kılcallar: Nokian Outpost AT’nin sırt blokları üzerinde farklı biçimlerde 3D kılcallar bulunuyor. Bu kılcalların bir kısmı dışa açık veya kapalıyken bir kısmı ise yarı açık. 3 boyutlu kılcallar; karlı, sulu karla veya su birikintileri ile kaplı zeminlerde güvenliği arttırıyor. Aynı zamanda kuru asfaltta da stabilitenin sağlanmasına yardımcı oluyor.

Dışa Açık Oluklar: Suda kızaklamanın önlenmesi için suyu hızla tahliye ediyor. Geniş oluklar aynı zamanda karlı ve çamurlu zeminlerde çekiş gücünü arttırıyor.

Nokian Outpost AT Dışa Açık Oluklar

Daha Fazla Kilometre Ömrü

Yeni All Terrain lastik, Rotiiva AT’den 1,5 mm; LT ebatlarından ise 2,5 metre daha fazla diş derinliğine sahip. 11,5 mm diş derinliği bulunan Nokian Outpost AT için LT ebatlarda bu rakam 15 mm. Yeni Nokian 4 mevsim AT lastik, bileşiği ile de zorlu koşullara karşı dayanıklılık sağlıyor. Bu bileşik, aynı zamanda yuvarlanma direncini de düşürüyor. 

Nokian Outpost AT sırt bloklarını birbirine bağlayan “köprüler” yer alıyor. Bu sayede blokların istenmeyen şekilde hareketli olmasının önüne geçiliyor. Sırt sağlamlığı ve stabilite artıyor. Bloklar arasındaki çubuklar, aynı zamanda otoyol koşullarında manevra kabiliyetini yükseltiyor. Omuz bölgesinde de yer alan bu tasarım, genellikle bu bölgede başlayan düzensiz aşınmaya karşı dayanıklılık sağlıyor.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar