Nokian Lastikleri “Nordman” Serisi Ayrı Marka Olarak Dönüş Yapıyor

nokian lastikleri nordman markasi Nokian Lastikleri “Nordman” Serisi Ayrı Marka Olarak Dönüş Yapıyor

Nokian Lastikleri, “Nordman™” ailesi, bağımsız bir lastik markası olarak yeniden piyasaya sürülüyor. Yeniden lansmanın ardından Finlandiyalı marka; “Nokian Tyres®(Nokian Lastikleri)” ve “Nordman™” olmak üzere iki marka altında lastikler sunuyor.

Nordman ve Nokian Lastikleri Farklı Tüketici Gruplarına Hitap Ediyor

Nokian Lastikleri, ana marka olmaya devam ederken Nordman da ana markanın konumunu destekliyor. Her iki markanın da kendine has kimlikleri var. Zengin Nokian Lastikleri ürün yelpazesi, bilindiği üzere en yenilikçi ve gelişmiş lastik teknolojilerini taşıyor. Nordman lastik markası da aynı şekilde kanıtlanmış yenilikçi lastik teknolojilerine sahip. Nordman serisinin ayrı marka olarak sunulmasının amacı, farklılaşan tüketici ihtiyaçlarına göre ayrım yapmak. Böylece tüketicilerin daha kolay lastik seçimi yapması hedeflleniyor. “Nordman™, Nokian Lastikleri’nin farklı tüketici gruplarına ve B2B müşterilerine yönelik tekliflerini güçlendiriyor.

Vianor ve Nokian Binek Araç Lastikleri Başkan Yardımcısı Anna Hyvönen:”İskandinav müşterilerimize pazardaki en kapsamlı ürün portföyüyle hizmet verebileceğiz ve Kuzey Amerika’da büyümeyi destekleyebileceğiz.”

Nordman Kuzeye, Nokian Lastikleri Türkiye’ye Geri Dönüyor

Geçtiğimiz yıl Rusya’da başlayan savaşın sebep olduğu problemler soucunda Nokian Lastikleri’nin Türkiye’ye ihracat süreci sekteye uğramıştı. İyi haber şu ki; bu yıl Nokian Lastikleri, Türkiye’ye ve Lastikcim.com stoklarına geri dönüş yapıyor. Premium lastik üreticisi, Nordman markasını, İskandinav ülkeleri gibi kış şartlarının daha sert geçtiği kesimler için sunuyor. Nordman markasının ürün yelpazesi içerisinde Türkiye’nin birçok bölgesinde kullanım için uygun olmayan çivili lastikler geniş yer kaplayacak. Çivili kış lastikleri Nordman North™ 9 ve Nordman North™ 9 SUV, yeniden marka olarak ortaya çıkan Nordman’ın ilk ürünleri. Bu sonbaharda Nokian Lastikleri’nin İskandinav ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki perakende ortaklarından satın alınabilecek. Ürün portföyü, geniş pazar kapsamı için kış, yaz, tüm hava koşulları ve dört mevsim kategorilerini kapsayacak şekilde kademeli olarak genişletiliyor.

Nokian Kış Lastiği Mucidi Kimliğiyle Öne Çıkıyor

İlk kış lastiği üreticisi olan Nokian Lastikleri, bu alanda tartışmasız bir uzmanlığa sahip. Nokian kış lastiği teknolojileri konusunda sektöre yön veren en önemli markalar arasında bulunuyor. Nokian kış lastikleri, sürücülere zorlu koşullarda olağanüstü çekiş gücü; güçlü yol tutuşu ve frenleme performansı sunuyor. Böylece zorlu kış koşullarında gönül rahatlığı sağlıyor.

Nokian Lastikleri Nordman Markası Ayrı Logo ve Slogan ile Dönüyor

İlk olarak Nokian Lastikleri markası altında piyasaya sunulan “Nordman” ürün ailesi, 2004 yılında ortaya çıkmıştı. Nordman lastikler, şimdi; yeni tasarlanan lastik yanakları ve yeni bir sloganı da içeren yeni bir logo ve görsel tasarımla birlikte geliyor: NORDMAN – TIRES FOR YOUR DIRECTION™

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar