Kış Lastiği Mucidi Nokian Yeniden Türkiye’de!

nokian snowproof kis lastikleri turkiyede Kış Lastiği Mucidi Nokian Yeniden Türkiye'de!

Kış lastiği mucidi Nokian’ın ürünleri; Rusya-Ukrayna savaş süreci gibi etkiler dolayısıyla uzun zamandır Türkiye’de stoklara girememişti. Sonunda beklenen haber geldi ve bütçeye uygun lastik fiyatları ile pazara yeni sunulan 2023 üretimi Nokian Snowproof serisiyle yeniden Türkiye’de, Lastikcim.com stoklarında yer almaya başladı. Bu sayede; kış mevsimi şartlarına hazırlanan araç sahipleri, kış lastikleri konusunda uzmanlaşan ve kış lastiği mucidi Nokian ile karlı ve buzlu yollarda yüksek performans ve konforlu sürüş deneyimi yaşayabilecekler. Premium lastik markası; bu sene, yenilenen popüler kışlık lastik serileri arasında yer alan; Nokian Snowproof 1, Nokian Snowproof 2 ve Nokian Snowproof 2 SUV desenleriyle öne çıkıyor. Yeni Nokian kış lastikleri ve sahip olduğu teknolojik özellikler hakkında ayrıntılı bilgiyi, blog yazımız içerisinde okuyabilirsiniz.

Nokian Kış Lastiği Mucidi Olarak Nasıl Adını Duyurdu?

Nokian, 1932 yılında Finlandiya’nın Nokia şehrinde kış lastikleri üretim faaliyetlerine başlayan bir firma olarak sahneye çıkıyor. Fakat firmanın köklü geçmişi, 1898 yılında kauçuk üretimi yapmaya başladığı Finlandiya’daki fabrikalarına kadar dayanıyor. Bu fabrika, 1930 yılından itibaren otomobil lastikleri üretmeye başlayarak 1934 yılında dünyanın ilk kış lastiği olan ‘’Kelirengas’’ serisini geliştirmiştir. Nokian bu dönemden itibaren kışlık lastik konusunda uzmanlaşmış ve sürekli yenilikçi çizgide ürünler sunmayı sürdürmüştür. Özellikle; çivili kış lastiği olan ‘’Hakkapelitta’’ serisini 1998 yılında piyasaya sürerek vites yükseltmiştir. Nokian, kış lastiği mucidi olarak tanınmasının yanı sıra; çevre dostu kimliği ve yakıt tasarruflu lastikler üretmesiyle de öne çıkmaktadır.
Finlandiyalı premium lastik üreticisi; çok geniş yelpazede üretim gerçekleştirmekte, Türkiye pazarına Nokian binek, SUV / 4×4 ve hafif ticari araç lastikleri sunulmaktadır. Nokian kış lastikleri yanında; yaz ve 4 mevsim lastikleri, AT ve MT lastik seçenekleri de bulunmaktadır.

nokian lastik teknolojileri Kış Lastiği Mucidi Nokian Yeniden Türkiye'de!

Nokian Snowproof 1 Kış Lastiği Özellikleri Nelerdir?

Kış sezonunda ve karlı zemin üzerinde sürüş güvenliği ve konforlu sürüş beklentilerinizi karşılamak istiyorsanız; Nokian Snowproof 1, tam aradığınız özellikleri sunuyor. Lastik; kar, sulu kar ve yağmur koşulları altında oldukça tatmin edici bir performans sergiliyor. Bir Nokian buluşu olan Alpine Sense Grip teknolojisi sayesinde; karlı zeminde öngörülebilir ve etkili bir sürüş deneyimi sunuyor. Nokian kışlık lastik, ayrıca; V şeklindeki yönlü desen yapısı ve sırtı üzerinde yoğun kullanılan kılcallar sayesinde ıslak zeminde suda kızaklama riskini azaltarak fren mesafesini kısaltıyor. Nokian Snowproof 1 kış lastiği, elektrikli araçlar için de uygun olarak üretiliyor ve düşük yuvarlanma direnci, yakıt tasarrufu ve karbon salınımını azaltmaya yardımcı oluyor.

Nokian Snowproof 2 Kış Lastiği Özellikleri Nasıl?

Nokian Snowproof 2 kış lastiği, karlı ve ıslak zeminde tam kontrolü sağlamanızı ve karlı zemin üzerinde dengeli sürüş hissini yaşamanıza olanak tanıyor. V yönlü deseni ve düzenli aralıklarla yerleştirilen olukların özel yapısı sayesinde kar ve su tahliyesinde zorlu mücadelelerden başarıyla çıkıyor. Firma, aynı zamanda; üretim aşamasında kullandığı sürdürülebilir malzemeler sayesinde çevre dostu bir lastik geliştiriyor. Düşük yuvarlanma direnci sayesinde yakıt tasarrufu da sağlayan Nokian kış lastiği serisi, zararlı karbon emisyonlarını azaltıyor.

Firma, bu ürünle birlikte; aynı desene sahip ancak güçlendirilmiş ve optimize edilmiş iç yapısı ile SUV araçlara uygun Nokian Snowproof 2 SUV kış lastiklerini de piyasaya sürdü. Nokian tarafından, kış aylarında kullanıcısına güven veren ve konforlu bir sürüş deneyimi sunan bu lastikler de elektrikli araçlara uyumlu olarak tasarlandı.

Nokian Kış Lastiklerinde Hangi Teknolojileri Kullanıyor?

Alpine Sense Grip Teknolojisi: Nokian Snowproof kış lastikleri ile yapılan yolculuklarda meydana gelebilecek acil durumlarda, sürücülerin ani şerit değiştirme aksiyonunda dengeyi sağlar. Virajlarda yol tutuş kabiliyetinin yükseltilmesine olanak tanır. Sürüşün zorlu anlarında maksimum güvenliği baz alan Alpine Sense teknolojisinin temel mantığı, kış koşullarının daima üstesinden gelmektir.

Sürüş Güvenliği Göstergesi (DSI): Nokian Snowproof 2 kış lastiği, ürünün değişim zamanının ne kadar yaklaştığını bilmenize yardımcı olan DSI göstergesine sahiptir. Lastiğin aşınma göstergesi olan bu teknoloji ile diş derinliği mm cinsinden gösterilir. Lastik aşındıkça mm’yi gösteren rakamlar kaybolmaya başlar. Güvenli kış sürüşü için gerekli kanal derinliği 4 ila 5 milimetre arasında olması gerektiği için Kar tanesi sembolü, diş / kanal derinliği dört milimetre olana kadar görünür kalır. Kar tanesi aşınarak silindiğinde ise yeterli güvenliği sağlamak için yeni kış lastikleri satın almanız önerilmektedir.

Aramid Lif Teknolojisi: Zorlu koşullar altında yapılan sürüşlerde son derece güçlü Aramid lifleri içeren yanak bileşiği ile Nokian Snowproof kış lastikleri oldukça dayanıklıdır ve kesilmelere, delinmelere karşı dirençlidir. Çünkü aramid lifler, dış darbelere ve kesiklere dayanması için yanak kauçuğunu daha da güçlendirir.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar