Michelin Online Satıcı

Hankook Elektrikli Araç Lastiği Serisi “iON” için Yeni Teknoloji Sistemini Tanıttı

hankook elektrikli arac lastikleri teknoloji sistemi Hankook Elektrikli Araç Lastiği Serisi “iON” için Yeni Teknoloji Sistemini Tanıttı

Hankook elektrikli araç lastikleri serisi “iON” için özel bir teknoloji sistemi geliştirdiğini duyurdu. Marka, Hankook iON lastikler ile sunduğu mevcut elektrikli araç lastiği teknolojisini daha ileri taşımak için daha detaylı bir teknoloji sistemi oluşturdu. Hankook Lastikleri, bu adım ile AR-GE süreçlerinde verimliliği artırmayı ve müşteri iletişimini güçlendirmeyi hedefliyor. Yeni tanıtılan ‘iON İNOVATİF TEKNOLOJİ’ sistemi; ismini dünya çapında büyük yankı uyandırıp önemli başarı elde eden elektrikli otomobil lastikleri serisinden alıyor.

Hankook Test Sonuçları Elektrikli Araç Lastiği Farkını Göz Önüne Seriyor

Hankook elektrikli araç lastikleri için geliştirilen yeni teknoloji sistemi, marka tarafından test edildi. Hankook iON teknolojisi ile geliştirilen ürünler, içten yanmalı motorlu araçlar için geliştirilen lastikler ile karşılaştırıldı. Yeni Hankook iON İnovatif Teknolojisi ile alınan sonuçlar, elektrikli araçlar için optimize edilmiş özel teknolojilerin geliştirilmesinin önemini ve gerekliliğini bir kez daha gösteriyor:

  • Araç içi gürültüde %18’e kadar azalma
  • Lastik ömründe %15’e kadar artış
  • Sürüş stabilitesinde %10’a kadar artış
  • MPGe verimliliğinde %6’ya kadar artış

Hankook iON Lastikler için 50’nin Üzerinde Patentli Teknolojiden Yararlanılıyor

Hankook iON İnovatif Teknoloji sisteminin özü, iON’a entegre edilen 58 ticarileştirilmiş patent teknolojisinden oluşuyor. Bu teknolojilerden 9’u hâlihazırda Hankook iON lastikler için uygulanmış durumda. Bunlar arasında; gürültüyü azaltmak için Knurling teknolojisinin kullanıldığı “Noise Guard” desen inovasyonu da yer alıyor.

  • Bununla birlikte; kilometre iyileştirme amacıyla; lastik ömrünü uzatmaya yönelik geliştirilen ProDurable Compound ve yola daha düzgün bir temas sağlayan Round Even gibi toplam 11 patentli teknoloji de mevcut.
  • Hankook, ayrıca elektrikli araçların yol tutuşunu ve manevra kabiliyetini artırmak için 23 patentli teknolojiyi entegre ediyor. Bu teknolojiler arasında 3D kılcal teknolojisi Grip Claw ve çevre dostu malzemelerle yüksek silika konsantrasyonunu birleştiren ProGrip Bileşik teknolojisi de bulunuyor.
  • Ayrıca; 15 patentli teknoloji de yuvarlanma direncini azaltma amacıyla sunuluyor. Bunlar arasında; silika dağılımını iyileştirerek dönme direncini düşürmeyi amaçlayan ProCoupling Bileşik teknolojsi de yer alıyor.

Hankook iON Elektrikli Araç Lastikleri Global Çapta Konumunu Güçlendiriyor

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Avrupa pazarına tanıtılan Hankook iON lastik serisi, sırasıyla Eylül ve Aralık aylarında Güney Kore ve Kuzey Amerika pazarlarına sunuldu. Hankook elektrikli araç lastiği serisi, Mayıs 2023’te dünyanın en büyük elektrikli araç pazarı olan Çin’de lansmanını yaptı. Dünya çapında hızla elde ettiği başarılar, ana akım elektrikli otomobil lastiği serisi olarak Hankook iON’un konumunu güçlendiriyor. Hankook iON, dünya çapında içerisinde Yaz, Kış, 4 Mevsim Lastik desenlerini bulunduran, elektrikli araçlara özel geliştirilmiş ilk lastik serisi!

Stoklarımızda bulunan Hankook iON elektrikli araç lastiği fiyatları için tıklayınız:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir