Goodyear Opel Experimental için Özel Konsept Lastik Geliştiriyor

opel experimental goodyear konsept lastik Goodyear Opel Experimental için Özel Konsept Lastik Geliştiriyor

Dünya çapında lastik teknolojisi liderleri arasında yer alan Goodyear, Opel Experimental konsept aracı için Alman otomobil markası ile güçlerini birleştirdi. Goodyear, devrim niteliğindeki bu araç için özel tasarım konsept lastikler geliştiriyor. İki dev marka arasındaki bu işbirliği, Goodyear’ın unutulmaz tasarımları son teknoloji otomotiv mühendisliği ile birleştirme konusundaki kararlılığını bir kez daha göz önüne seriyor. Lastiğin özel yanak, sırt tasarımı ve bileşik gibi benzersiz özellikleri; Opel Experimental konsept aracının çarpıcı estetiğini kusursuz bir şekilde tamamlıyor. Bu işbirliği ile Goodyear, saygın OEM lastik kalitesi ile yetinmeyip unutulmaz tasarımlar sunmaya olan tutkusunu bir kez daha sergiliyor diyebiliriz.

Aerodinamiğin Gücü Estetik ile Buluşuyor

Goodyear öncü lastik uzmanlığı sayesinde lastik yanağını Opel Experimental’de bulunan Ronal jantlarla başarılı bir şekilde entegre ediyor. Bu sayede Opel’in ünlü arabalarıyla eş anlamlı olan “aerodinamik verimlilik” elde ediliyor. Goodyear, titiz mühendislik süreçleri sayesinde; lastik performansı ile aracın aerodinamik performansını iyileştirecek şekilde uyarlıyor ve bu da büyük bir enerji verimliliği sağlıyor.

Goodyear Konsept Lastik Bileşiğine Renkleri Ekledi

Goodyear, Opel’in büyük beğeni toplayan “Cesur ve Saf” tasarım felsefesiyle uyumlu olarak,  bu özel konsept araç projesi için lastiğin bileşiğine renkli pullar ekledi. Bu yenilikçi entegrasyon, lastiğin eşsiz tasarımını ve farkını daha da vurgulayarak ekstra bir estetik katman oluşturuyor.

Goodyear ve Opel “İnce Detaylar”da Buluşuyor

Goodyear’ın EMEA Tüketici Teknolojisi Kıdemli Direktörü Laurent Colantonio: “Opel Experimental konsepti, Goodyear’ın tasarım yeteneğini sergilemek için mükemmel bir tuval sunuyor. Bu vizyoner otomobil, Opel’in esktrem derecede hassasiyet verdiği ince işçilik ve detaylara verdiği taahhüdü yansıtıyor; bu da bizim kendi değerlerimizde güçlü bir şekilde yankı buluyor. Heyecan verici işbirliği için partner olarak seçilmekten gerçekten onur duyuyoruz ve bu olağanüstü konsept araca mükemmel bir şekilde eşlik eden özel bir lastiği şekillendirme fırsatına sahip olmaktan mutluluk duyuyoruz.” 

Opel Experimental, özel Goodyear konsept lastik ile birlikte uluslararası katılımcı kitlesi önünde Münih’teki IAA Mobility (5-10 Eylül 2023) etkinliğinde tanıtılacak.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar