Goodyear Eagle Sport 2 “Yılın Seçilmiş Ürünü 2023” Tüketici İnovasyon Ödülü’nü Aldı

yilinsecilmisurunu 1 1 Goodyear Eagle Sport 2 “Yılın Seçilmiş Ürünü 2023” Tüketici İnovasyon Ödülü'nü Aldı

Goodyear Eagle Sport 2 yaz lastiği, Nielsen tarafından 4000 tüketici ile yapılan anket sonucu kendi kategorisinde “2023 Yılın Seçilmiş Ürünü Ödülü”ne layık görüldü. Her yıl düzenlenen “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı, dünyanın en önemli inovasyon ödülleri arasında yer alıyor. Goodyear Eagle Sport 2, serideki önceki ürüne kıyasla önemli teknolojik yeniliklere sahip. Tüketici talepleri doğrultusunda geliştirilen ürünün tüketiciler tarafından “2023 Yılın Seçilmiş Ürünü” seçilmesi, markanın doğru adımlar attığını gösteriyor.

Goodyear Eagle Sport 2 Yaz Lastiği Özellikleri Nelerdir?

Goodyear Eagle Sport 2, premium lastik markasının yeni nesil yaz lastiği desenidir. Serideki bir önceki ürün olan Eagle Sport’a göre hem kuru hem ıslak zemin performansı geliştirilmiştir. Bunun yanı sıra; yakıt verimliliği de arttırılmıştır. Goodyear yaz lastiği, arttırılmış performans özelliklerine ek olarak; yenilenen şık yanak tasarımı ile de öne çıkmaktadır.

İnovasyon Ödüllü Goodyear Eagle Sport 2 Teknolojileri

Goodyear Eagle Sport 2 geliştirilirken kullanılan yenilikçi teknolojileri ile hem yağmurlu hem güneşli havalarda serideki selefine göre performansı arttırılmıştır. Ek olarak daha az yakıt tüketimi için desen tasarımı ve karkas tasarımı optimize edilmiştir.

Kuru Zemin için Dry Stability Plus Teknolojisi

goodyear eagle sport 2 yol tutusu Goodyear Eagle Sport 2 “Yılın Seçilmiş Ürünü 2023” Tüketici İnovasyon Ödülü'nü Aldı

Goodyear Eagle Sport 2, kuru zeminde daha iyi yol tutuşu ve manevra kabiliyeti sağlayan yeni desen tasarımına sahiptir.

Wet Braking Teknolojisi ile Islak Zeminde Daha Fazla Güvenlik

goodyear eagle sport 2 islak zeminde frenleme Goodyear Eagle Sport 2 “Yılın Seçilmiş Ürünü 2023” Tüketici İnovasyon Ödülü'nü Aldı

Goodyear Eagle Sport 2, yeni geliştirilen kauçuk bileşiği ile ıslak zeminde önemli bir performans artışına sahiptir. Özel bileşik, yol tutuşunun güçlenmesi ve fren mesafelerinin kısalması üzerinde etkili olmuştur.

Daha Fazla Yakıt Tasarrufu için Rolling Resistance Pro Teknolojisi

goodyear eagle sport 2 yakit verimliligi Goodyear Eagle Sport 2 “Yılın Seçilmiş Ürünü 2023” Tüketici İnovasyon Ödülü'nü Aldı

Goodyear Eagle Sport 2 karkası ve deseni yuvarlanma direncini düşürmek için yeniden dizayn edilmiştir. Yuvarlanma direncinin azalması ile yakıt tüketimi de azalmaktadır.

Goodyear Eagle Sport 2 ile Eagle Sport Lastiklerin Farkı Ne?

  • Islak zemin koşullarında %18 oranında daha iyi yol tutuş performansı ve araç hâkimiyeti!
  • Islak zeminde %9 daha kısa fren mesafeleri.
  • Hem ıslak hem kuru zeminde artan performans
  • Düşen yuvarlanma direnci ile daha fazla yakıt tasarrufu

Yılın Seçilmiş Ürünü Nedir?

Her yıl gerçekleştirilen “Yılın Seçilmiş Ürünü” Tüketici araştırması, uluslararası tanınmış bir araştırma şirketi ile yürütülmektedir. Son 24 ayda piyasaya sunulmuş, ulusal dağıtıma sahip ve inovasyon içerek her son tüketici ürünü için başvuru yapılabilmektedir. İnovasyonun tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya ve bir ihtiyacı yeniden karşılamaya yönelik bir özellik olması yeterlidir. Bu; yeni bir paket, işlev, formül, tarif, koku, renk vb. pek çok şey olabilir.

Yılın Seçilmiş Ürünü Nasıl Belirlenir?

yilin urunu 2 Goodyear Eagle Sport 2 “Yılın Seçilmiş Ürünü 2023” Tüketici İnovasyon Ödülü'nü Aldı

Yukarıdaki inovasyon kriterleri doğrultusunda başvuran üreticilerin ürünleri, öncelikle “Etik Komitesi” tarafından değerlendirilmektedir. Finalistler, tüketim ihtiyacına göre kategorilere ayrılmaktadır. Daha sonra bu kategoriler için Nielsen 4000 kişilik bir pazar araştırması gerçekleştirmektedir. Tüketiciler her kategorideki en iyi ürünü seçmekte, tüm araştırma bağımsız olarak yürütümektedir. Kazansın ya da kazanmasın her bir ürün için detaylı rapor ve analiz oluşturulmaktadır.

Dünyanın en önemli inovasyon ödüllerinden biri olan “Yılın Seçilmiş Ürünü”, ilk kez 1987 yılında Fransa’da verilmeye başlanmıştır. Bu program, 44 ülkede 4,5 milyar tüketiciyi en iyi ürünlere yönlendirirken, üreticilere kalite ve inovasyon için bir ödül sunmaktadır. Her bir kategori için kazanan ürünler, tüketicilerin oylarıyla belirlenmektedir. “Yılın Seçilmiş Ürünü” programına, son 24 ay içinde piyasaya sürülen inovasyon içeren tüketici ürünleri katılır. Kazananlar, her yıl Mart ayında düzenlenen ödül töreninde duyurulur ve üretici firmalar, “Yılın Seçilmiş Ürünü” logosunu bir yıl boyunca kullanma hakkını elde eder.

Aşağıdaki linke tıklayarak Lastik Arama Motoru ile aracınıza uygun ebatı bulabilir, en uygun Goodyear Eagle Sport 2 lastik fiyatları ile alışveriş yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar