Continental SportContact 7 Lastikler Audi RS 6 Avant Performansını Üste Taşıyor

continental sport contact 7 audi rs 6 Continental SportContact 7 Lastikler Audi RS 6 Avant Performansını Üste Taşıyor

Güçlü, sportif ve konforlu bir araç arıyorsanız Audi RS 6 Avant araçların performansına göz atmak isteyebilirsiniz. 600 beygir güç üreten 4.0 litrelik V8 motora sahip bu lüks spor otomobil, performans ve güvenlik özelliklerini destekleyen Continental SportContact 7 premium yaz lastikleri ile donatılıyor. Yazımızda Audi’nin amiral gemisi modeli için neden bu seçimi yaptığı ve lastiğin sürücülere ne gibi avantajlar sunduğunu anlatacağız.

Continental SportContact 7 Hangi Özellikleri ile Öne Çıkıyor?

Continental SportContact 7, güçlü ve sportif araçlar için tasarlanmış yüksek performanslı bir yaz lastiği deseni olarak karşımıza çıkıyor. Otomobil tutkunları arasında hâlihazırda popüler bir seçim olan Continental SportContact 6 deseninin ardından gelen SC7, birçok ek avantaj ile siz tüketicilere sunuluyor:

  • Islak zeminlerde %8 daha kısa fren mesafesi
  • Kuru zeminlerde %6 daha kısa fren mesafesi
  • %17 daha iyi kilometre performansı

Continental SportContact 7 Audi için Hangi Standartları Karşılıyor?

Üstün Manevra Kabiliyeti & Güçlü Yol Tutuşu: Continental SportContact 7 yaz lastiği, asimetrik sırt deseni ve sıcak havalarda yol yüzeylerine uyum sağlayan Black Chili bileşiği sayesinde üstün performans sağlıyor.
Kısa Fren Mesafeleri: Continental SportContact 7, güçlü sırt blokları ve geniş kanalları ile yağmurlu ve güneşli havalarda kısa fren mesafesi, dengeli sürüş ve yüksek drenaj performansı sergiliyor.
Yüksek Kilometre Performansı: Aşınmalara karşı dirençli yapısı ile daha yüksek kilometre ömrü sunuyor.
Enerji Verimliliği: Continental SportContact 7; düşük yuvarlanma direnci ile daha az yakıt tüketimi, daha fazla menzil sağlıyor.
Azaltılmış Gürültü ile Akustik Konfor: Titreşimleri absorbe ContiSilent teknolojisi sayesinde Continental SportContact 7 yaz lastiği, Audi sürücülerine akustik konfor sunuyor.

Audi RS 6 Avant için Neden Continental Sportcontact 7 Seçildi?

Audi markası, özellikle RS modellerinde yüksek kalite ve performans standartlarıyla tanınıyor. Geniş ve lüks bir iç mekâna sahip lüks spor aracı güçlü ve çevik bir motorla birleştiren RS 6 Avant modeli, göz doldurucu bir performansa sahip. Bu mükemmellik seviyesini yakalamak için Audi’nin her koşulda optimum performansın yanı sıra konfor ve sürdürülebilirlik sunabilecek bir lastiğe de oldukça ihtiyacı vardı. Bu nedenle Audi RS 6 Avant modeli için Continental SportContact 7 yaz lastiği seçildi.

Continental SportContact 7 Test Şampiyonlukları ile Göz Dolduruyor

Continental SportContact 7 lastik performansı, sadece Audi değil bağımsız lastik testleri sonucunda diğer uzmanlar tarafından da onaylanmış durumda. Premium performansa sahip Continental yazlık lastik, piyasaya sunulduğundan bu yana; aşağıdakiler de dâhil olmak üzere on bir yüksek profil lastik testi şampiyonluğuna sahip:

  • 2023 Sport Auto UHP Lastik Testi (225/40 R18)
  • 2023 AMS En İyi Elektrikli Araç vs Ultra Yüksek Performans Lastikleri (255/45 R20)
  • 2023 ACE / Gute Fahrt Ultra Yüksek Performans Yaz Lastiği Testi (235/35 R19)
  • 2023 AutoBild Sports Car Yaz Lastiği Testi (225/40 R18)
  • 2022 Sport Auto UHP, UUHP ve Semi Slick Lastik Testi
  • Auto Zeitung 2023 Ultra Yüksek Performans Yaz Lastiği Testi (235/35 R19)
  • 2022 Tyre Reviews UUHP Yaz Lastiği Testi (255/35 R19)

Continental SportContact 7 lastikler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve tüm fiyatları görmek için tıklayınız:

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar