Auto Bild 2019 Yaz Lastiği Testi Kazananı: Michelin Pilot Sport 4

Auto Bild 2019 Yaz Lastiği Testi Kazananı: Michelin Pilot Sport 4

Alman otomobil dergisi Auto Bild tarafından yapılan “2019 yaz lastiği testi” yine Michelin Pilot Sport 4 ‘ün başarısıyla sonuçlandı. Bu yıl 225/45R17 ebatlarında 53 farklı lastik, Auto Bild tarafından zorlu bir test sürecinden geçerek karşılaştırıldı.

Otomotiv sektörünün sevilen dergisi Auto Bild’in zorlu lastik testleri, birçok sürücünün bir sonraki lastiklerine karar vermeden önce incelediği en önemli kaynaklar arasında yer almaktadır. Zorlayıcı bir parkurda, yol tutuş performansı, çekiş gücü, konfor ve güvenlik gibi kriterleri farklı zemin şartları ile test eden Auto Bild’in sınırları zorlayan 2019 yaz lastiği testi sonuçları açıklandı! Bu özel testin sonuçları sayesinde, lastikler hakkında merak ettiğiniz verileri görebilirsiniz.

Auto Bild 2019 Yaz Lastikleri Test Sonuçları

Sabırsızlıkla beklenen test sonuçları Auto Bild tarafından açıklanırken, Michelin Pilot Sport 4 deseni, bu yıl da test birinciliğini korudu. Renault Megane, Seat Leon, Skoda Octavia, Volkswagen Golf ve Honda Civic gibi araçların orijinal ekipman lastik ölçüsü olan 225/45R17 ebatlarında yapılan testte, 53 farklı lastik deseni yer alıyor.

Kuru Zeminde Frenleme

kuru zeminde frenleme test sonuclari Auto Bild 2019 Yaz Lastiği Testi Kazananı: Michelin Pilot Sport 4

Islak Zeminde Yol Tutuş Performansı (Direksiyon Hakimiyeti)

islak zeminde yol tutus performansi Auto Bild 2019 Yaz Lastiği Testi Kazananı: Michelin Pilot Sport 4

Suda Kızaklama Direnci (Aquaplanning) Testi

suda kizaklama direnci Auto Bild 2019 Yaz Lastiği Testi Kazananı: Michelin Pilot Sport 4

Konfor Testi

konfor testi Auto Bild 2019 Yaz Lastiği Testi Kazananı: Michelin Pilot Sport 4

Kilometre Ömrü Testi

autobild 2019 kilometre omru testi Auto Bild 2019 Yaz Lastiği Testi Kazananı: Michelin Pilot Sport 4

Testte en iyi sürüş dinamiklerine sahip lastik olmasının yanı sıra, her bir test parametresinde ortalama olarak ilk üçte yer almıştır. Düşük aşınma direnci ile yüksek kilometre ömrü sunan Michelin Pilot Sport 4 lastiklerini keşfetmek için tıklayın.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar