2022 Yaz Lastiği Testlerinde Hankook Ventus Serisi Öne Çıktı

2022 Yaz Lastiği Testlerinde Hankook Ventus Serisi Öne Çıktı

Güney Koreli premium lastik üreticisinin Hankook Ventus serisi, çeşitli Avrupa dergileri tarafından gerçekleştirilen 2022 yaz lastiği testleri kapsamında öne çıktı. Hankook Ventus S1 evo3 ile evo3 SUV, Ventus Prime 4 ve Ventus S1 evo Z lastik testi uzmanlarının övgüsünü kazandı.

Hankook Lastik & Teknoloji CEO ve Başkanı Sooil Lee: “Şirketimiz dünya çapında yenilikçi ve geleceğe yönelik lastik geliştirme anlayışını temsil ediyor. Bu nedenle Hankook Ventus ailesinin ürünlerinin Avrupa’daki çeşitli otomobil dergilerinden aldığı ödüller, beni çok mutlu ediyor. Sonuçlar, Hankook lastiklerinin müşterilerimiz için iyi bir seçim olduğunu bir kez daha gösteriyor.”

Hankook Ventus S1 evo3 SUV Test Galibi Oldu

18 inç Hankook Ventus S1 evo3 SUV, Auto Bild Allrad Dergisi’nin lastik testi galibi oldu ve “Test Kazananı ve Örnek Niteliğinde” olarak değerlendirildi. Derginin lastik uzmanları, aynı zamanda bu ürünün testte en iyi arazi ve kuru zemin performansını sergilediğini belirtti. Bu lastik, markanın ultra yüksek performans lastiği Hankook Ventus S1 evo3’ün SUV araçlar için özel olarak güçlendirilmiş versiyonu.

SUV araçlar için özel olarak geliştirilen Hankook yaz lastiği, otoyol lastiği olarak üretilmesine rağmen, çamurlu ve çakıllı arazi testlerinde de en iyi çekiş gücünü sağladı.

Auto Bild Allrad Hankook Ventus S1 evo3 SUV Lastik Testi

Hankook Ventus S1 evo3 Zorlu Koşullarda Güvenlik Sunuyor

Hankook Ventus S1 evo3 ve evo3 SUV lastikler, diğer birçok özelliğin yanı sıra yüksek mukavemetli topuk ve güçlendirilmiş yanak bölgesine sahip. Bu; sadece sportif, dinamik manevra kabiliyeti sağlamakla kalmıyor. Aynı zamanda özellikle yüksek hızlarda yüksek sürüş dengesi, yön stabilitesi ve direksiyon hassasiyeti sağlıyor. Bununla birlikte dergi tarafından lastiğin ıslak zemin yol tutuşu ve manevra kabiliyeti / direksiyon hassasiyeti de vurgulandı. Çok sayıda iyi bilinen otomobil üreticisi bu Hankook yaz lastiği desenlerini orijinal ekipman olarak tercih ediyor.

Auto Motor und Sport Dergisi, lastiğin asfaltta çok kısa fren mesafeleri ile güvenlik sağladığını belirtiyor. Derginin uzmanları, aynı zamanda ıslak zeminde dönüş yaparken sürprizler ortaya çıkartmayacak manevra kabiliyetine sahip olduğunu söylüyor. Lastiğin ani manevra yapılması gereken koşullarda da güvenli olduğunu vurguluyor.

Yeni Hankook Ventus Prime 4 %20 Daha Uzun Ömürlü

Yeni Hankook Ventus Prime 4, önemli başarı yakalamış selefi Ventus Prime 3 ile karşılaştırıldığında ilgili kategorilerde daha da gelişmiş özellikleri ile etkileyici. Örneğin yeni Hankook yüksek performans lastiği, optimize edilmiş manevra kabiliyeti ve dönme direncine sahip.

Aynı zamanda yeni lastiğin kilometre performansı da serideki önceki desene kıyasla %20 arttırıldı. Bu başarının anahtarı ise “Yüksek Kilometre Bileşik Teknolojisi.” Auto Bild 2022 lastik testi kapsamında Hankook Ventus Prime 4, “kuru ve ıslak zeminde mükemmel manevra kabiliyeti, kısa fren mesafeleri” ve “iyi kilometre ömrü” sunan bir lastik olarak tanımlandı.

Auto Bild Hankook Ventus Prime 4 Lastik Testi

Süper Spor Otomobiller için: Hankook Ventus S1 evo Z

Güney Koreli premium lastik üreticisi, “Ultra Ultra Yüksek Performans (UUHP) lastiği” Hankook Ventus S1 evo Z deseninin şirketin üst düzey portföyünde yeni bir çağı işaret ettiğini söylüyor. Bu lastik, ekstra yol tutuşu ve dönüşlerde yanal desteğe ihtiyaç duyan zorlu süper spor otomobiller için geliştiriliyor. Hankook Ventus S1 evo Z ne dayanıklıklık ne de güvenlik açısıdan hiçbir ödün vermiyor.

Sport Auto Hankook Ventus S1 evo Z Lastik Testi

Bu özel Hankook yaz lastiği deseni; BMW X3 M, BMW X4 M, Porsche Panamera ve sınırlı sayıda üretilen Mini John Cooper Works GP vb. premium otomobillerde orijinal ekipman lastiği olarak kullanılıyor. Hankook Ventus S1 evo Z lastikler, özel olarak geliştirilmiş, silika ile zenginleştirilmiş bileşiğe sahip. Bundan dolayı lastiğin vulkanisyon süreci de hassas bir şekilde, düşük sıcaklıklarda gerçekleştiriliyor. Bu özel Hankook yazlık lastik, Sport Auto Dergisi tarafından “dinamik-sportif” olarak tanımlanıyor. Ayrıca suda kızaklamaya karşı çok iyi önlem sağlayarak ıslak zeminlerde araç kullanmayı oldukça güvenli hâle getirdiğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

Benzer Yazılar